Gündem, Manşet

IŞİD militanları ve aileleri otobüslerle Türkiye’ye taşınıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği bilgilere göre, ilk etapta otobüs ve minibüslerle Türkiye’ye getirilen IŞİD’li sayısının ise 23 olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında yakalanan IŞİD’lilerin güncel rakamlarına ilişkin, “Dünkü (önceki günkü) rakam 195’ti. Bu sabah (dün sabah) itibarıyla 41 kişi daha teslim alındı” bilgisini verdi.Çankaya’daki Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi’nin açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Soylu, çarpıcı rakamlar açıkladı. Türkiye-ABD arasında varılan anlaşma ile birlikte terör örgütü PKK/YPG’nin yakaladığı IŞİD’lilerin kontrolü konusunda sorumluluğun Türkiye’ye verildiği haberleri gündeme yansımıştı.

Cumhuriyet‘in İHA’nın haberine dayandırdığı bilgilere göre, YPG’nin elindeki IŞİD militanları ve ailelerinin bazılarının Türkiye’ye otobüslerle getirildiği belirtildi.ABD Dışişleri Mike Pompeo da önceki gün yaptığı açıklamada, bazı ülkelerin kendi vatandaşı olan IŞİD’lileri kabul edebileceklerini öğrendiklerini söylemişti.

Yabancı uyruklu IŞİD’lilerin Tel Abyad’daki Suriye Milli Ordusu karargâhlarına götürüldükleri belirtildi. İlk etapta minibüslerle Türkiye’ye getirilen IŞİD’li sayısının ise 23 olduğu öğrenildi.KRONOS

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 31.05.2020 22:56