Gündem, Manşet

AKP’nin ülkeyi getirdiği nokta: Eşi ve çocuklarını siyanürle öldürüp canına kıydı, geride bir mektup bıraktı

Şimşek çifti ile 9 ve 5 yaşlarındaki iki çocukları Antalya’daki evlerinde ölü bulundu. Selim Şimşek’in ekonomik sıkıntılar nedeniyle eşi ve iki çocuğunu siyanürle öldürüp intihar ettiği ortaya çıktı.

Antalya’da 8 katlı bir binanın en üst katındaki dairede yaşayan Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38), çocukları Ceren Şimşek (9) ve Ali Çınar Şimşek’in (5) gece cansız bedenleri bulundu. Olay, saat 02.00 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi 1315 Sokak Talip Yörükoğlu Apartmanı’nda yaşandı.

Şimşek ailesine telefonla ulaşamayan bir yakını, akşam saatlerinde eve gitti. Kapıyı kimsenin açmaması nedeniyle geri dönen aile yakını, gece tekrar eve döndü. Bu kez de kapı açılmayınca polisi çağırdı. Çilingir yardımıyla kapı açılınca dehşet ortaya çıktı. Salonda Selim Şimşek ve çocukları Ceren ile Ali Çınar’ın ele ele cansız bedenleri bulundu. Anne Sultan Şimşek’in cenazesi ise banyodaydı.

 

BİNA BOŞALTILDI SOKAK KAPATILDI

Sağlık ekiplerinin ilk incelemesine göre aile üyelerinin siyanür zehirlenmesi nedeniyle öldüğü aktarıldı. Bunun üzerine polis, binayı boşalttı. Sokak ise araç ve yaya trafiğine kapatıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)ekipleri özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı. Eve ilk giren 3 polis memuru ile 3 sağlık görevlisi, kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı. Polis ve sağlık görevlilerinin durumunun iyi olduğu ve gözetim altında tutuldukları kaydedildi. Dairede siyanür tespiti için Afyonkarahisar’dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi talep edildi.

“HAYATIMIZA SON VERİYORUZ”

Evde yapılan aramada baba Selim Şimşek’in bıraktığı mektup bulundu. Şimşek’in mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, 9 aydır çalışmadığını yazdı. “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz” dediği öğrenildi.Mektubunda maddi sıkıntılarından bahseden Selim Şimşek’in işsiz olduğu, çevresine borçlandığı, uzun süredir ev kirası ve apartman aidatı gibi giderlerini de ödeyemediği anlaşıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro ekiplerinin incelediği olayda Şimşek’in önce eşi ve çocuklarını öldürdüğü daha sonra da hayatına son verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.

4 KARDEŞ DE SİYANÜRLE İNTİHAR ETTİ

İstanbul’un Fatih ilçesinde Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) evde ölü bulunmuştu. Otopside dört kardeşin siyanür içerek zehirlendiği ortaya çıkmıştı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 31.05.2020 21:56