Manşet

Haluk Levent, Fatma öğretmeni unutmadı

Şarkıcı Haluk Levent, Hizmet Hareketi’ne yönelik cadı avında eşi tutuklanan, kendisi de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğretmenlikten ihraç edilen Fatma Görmez’i evinde 2’nci kez ziyaret etti.

Şarkıcı Haluk Levent Konya’da KHK mağduru iki aileye yaptığı ziyareti Twitter hesabından böyle paylaştı.
Levent, Görmez ziyaretinden sonra Afrin şehidi Taha Koç’un ailesine başsağlığına gitti.  Şehidin babası da KHK ile işinden ihraç edilmişti.AHBAP Platformu’nun kurucusu şarkıcı Haluk Levent, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinin Olağanüstü Hal (OHAL) rejimi uygulamaları ile mağdur ettiği Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağdurlarına destek vermeye devam ediyor. Haluk Levent, 150 bin KHK mağdurundan biri olan öğretmen Fatma Görmez ve kızını konser vesilesi ile gittiği Konya’da evinde ikinci kez ziyaret etti.

“GİTTİKÇE İYİLEŞİYOR”
Levent ziyarette çektiği selfieyi şahsi Twitter hesabında takipçileri ile paylaştı. Kalp hastası olan ve rahatsızlığı sebebiyle 29 kiloya kadar zayıflayan Görmez’in sağlığıyla yakından ilgilenen Levent, “Gittikçe iyileşiyor. Bizi çok umutlandırdı.” dedi. Mesajın altına yorum yapan bazı kullanıcılar Levent’e hem teşekkür etti hem de duygu yüklü mesajlarla destek verdi. Fatma Görmez’in 14 yaşındaki oğlu Berk Görmez 9 Ocak 2018’de sonucu vefat etmişti.
Berk’in ölmeden önce “babasını son bir kez görme arzusuna” rağmen Bekir Görmez tahliye edilmemişti. Baba Görmez hasta yatağında görmesine izin verilmeyen oğlunun cenaze namazına elleri kelepçeli icabet edebilmişti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8958
Amerikan Doları
0,75937
Euro
7,9363
İngiliz Sterlini
8,7664
BIST
118485
Altın
7,018
Son Güncelleme: 06.07.2020 22:48