Gündem, Manşet

Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz diyen Soylu’ya CHP’liden cevap: Sizde bir yerlerde kalıyordur, iyi koruyor musunuz?

CHP Milletvekili Haluk Koç, Soylu’nun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın” şeklindeki açıklamasına, “Bizde kalacak hali yok ya, Tabii ki bileceksiniz, kesin biliyorsunuzdur, sizde bir yerlerde kalıyordur. İyi koruyor musunuz bari?” karşılığını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gülen Cemaati’nin “TSK imamı” olduğunu öne sürdüğü Adil Öksüz ile ilgili açıklamada bulundu. Soylu, Öksüz’ün yerini bildiklerini açıkladı.CHP Milletvekili Haluk Koç, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Soylu’nun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın” şeklindeki açıklamasına, “Bizde kalacak hali yok ya, Tabii ki bileceksiniz, kesin biliyorsunuzdur, sizde bir yerlerde kalıyordur. İyi koruyor musunuz bari?” karşılığını verdi.

NİHAL OLÇOK: MUHAFAZA MI EDİLİYOR BİR YERLERDE?

Öte yandan, 15 Temmuz’da eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak, “Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor bir yerlerde?” diye sordu.Olçok tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor bir yerlerde? Ayrıca madem gizli neden dillendiriyorsunuz sayın Süleyman Soylu, neden kalpleri ve akılları bulandırıyorsunuz? Ne geçiyor elinize acımıza acı katmakla. Sizin politika ürettiğiniz konu İçin biz ağlıyoruz.

“ÖKSÜZ, MİT’E ANGAJE…”

Eski MİT’çi Mehmet Eymür, 15 Temmuz darbe girişimin kilit ismi olduğu öne sürülen Adil Öksüz’ün “MİT’e angaje belgesinin olduğunu” iddia ederek “Yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında… muhtemelen yaşamıyor olabilir.” demişti.Eymür, “MİT elemanı” olduğu biçiminde iddialar bulunan Öksüz’ün kaçışının normal olmadığını belirterek şu yorumu yapmıştı:

“Bir anda yok olmasını katiyen normal karşılamıyorum. Bir takım ortaya çıkan bilgiler de var. Adil Öksüz’ün angaje formları ortaya çıktı. Deniz Bayrak isminde MİT mensubu olduğunu iddia eden bir ismin iddiaları var. Adil Öksüz’ün eleman olduğunu, kullanıldığını iddia ediyor.”

“YURT DIŞINDA DEĞİL, KESİN”

Mehmet Eymür “Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi? Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir.’ dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,7671
Amerikan Doları
0,74143
Euro
7,7362
İngiliz Sterlini
8,6552
BIST
109111
Altın
6,889
Son Güncelleme: 04.06.2020 00:10