Avrupa, Dış Haberler

Başvurular 11 Mart’a kadar:Köln Üniversitesi’nden mülteci öğretmenlere davet

Köln Üniversitesi, mülteci öğretmenlere 1 yıllık eğitimin ardından Almanya’da çalışma fırsatı sunuyor. Her branştan başvurular 11 Mart’a kadar devam edecek.

Köln Üniversitesi, mülteci öğretmenler için eğitim programı başlatıyor. Türkiye’den Almanya’ya giden ve özellikle Türkçe ile ilahiyat branşlarından olan öğretmenlerin katılabileceği eğitim programı, Felsefe Bilimleri Fakültesi bünyesinde açılıyor. Programa kabul edilen mülteci öğretmenler, önce okullarda staj yapıyor, ardından da sözleşmeli olarak kadroya girebiliyor.
Üniversitenin başvuru daveti, “Ülkenizde öğretmen olarak çalıştınız ve Almanya’ya mı göç ettiniz? Başvurunuzu bekliyoruz!” sözleriyle başlıyor.Bir yıllık program için başvurular 11 Mart’a kadar devam edecek. Eğitim, 1 Ağustos’ta başlayıp 31 Temmuz 2021’e kadar sürecek. Eğitim kapsamında katılımcılar, C1 Almanca sınavına hazırlanacak. Her katılımcıya gelecekteki kariyerleri için beklentileri hakkında bireysel olarak danışmanlık yapılacak.Başvuru, Köln Üniversitesi Uluslararası Ofisi’ne şahsen, mektupla ya da e-posta ile yapılabiliyor.
Başvuru için gerekli şartlar şunlar: Üniversite diploması, Almanya dışındaki bir okulda mesleki deneyim, B1 Almanca bilgisi, her gün Köln Üniversitesi’ne gidebilecek mesafede olmak, iltica başvurusu kabul edilmiş olmak.
Başvuru ile ilgili detaylar üniversitenin internet adresinde yer alıyor.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1504
Amerikan Doları
0,64379
Euro
6,7964
İngiliz Sterlini
8,1195
BIST
116829
Altın
6,259
Son Güncelleme: 21.02.2020 18:29