Manşet, Zulüm Günlüğü

Annesi darp edilen Murat Şen: AKP faşist bloğu, TC. Hukukunu bile tanımıyor

Yerine kayyım atanan İdil Belediyesi Eş Başkanı Murat Şen, ‘Bu halk hiçbir zaman diz çökmedi. 90 yaşındaki annem de diz çökmeyecek, aman demeyecek’ dedi.

Şırnak’ın İdil ilçesinde dün Şen ailesinin evini basan polisler, yerine kayyım atanan İdil Belediye Eş Başkanı Murat Şen’in 90 yaşındaki annesi Fatim Şen ile Abdurrahim Şen’i darp ederek, kardeşi Nurettin Şen’i de soğuk havada yarım saat dışarıda bekletmişlerdi. Abdurrahim Şen ve annesi Fatim Şen, darp edilmeleri nedeniyle hastaneden sağlık raporu alarak, polisler hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Ailesinin maruz kaldığı duruma tepki gösteren seçilmiş Eş Başkan Murat Şen, polis baskınını, “Evde terör estirmişler” diyerek özetledi. Polislerin, 90 yaşındaki annesine açtırdığı sandıkta birşey bulamadığını ve sandığın kapağını annesinin elinin üzerine bırakarak yaralanmasına neden olduklarını dile getiren Şen, “Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Korkuyorlar. Ama bu korku onların sonu olacaktır. Bu halk hiçbir zaman baş eğmedi, diz çökmedi. 90 yaşındaki annem de diz çökmeyecek ve aman demeyecek” ifadelerini kullandı.

‘DÜN VAN BUGÜN İDİL’

Annesinin maruz kaldığı durumun bilinçli yapıldığını ifade eden Şen, ailesinin korkutulmak istendiğini söyledi. Şen, “Onlar korku eceli ile sonu bulacaklar. AKP faşist bloğu, kendi polisleriyle gerçekten Türkiye Cumhuriyeti hukukunu bile tanımıyorlar. Dün Van’da beyaz Toroslar, bugün İdil’de 90 yaşındaki annenin yaralanmasına sebep olan kişiler, ülke hukukunu kabul etmiyorlar. Bunların peşini bırakmayacağız. Bunun hesabını hakkın, hukukun önünde verecekler” dedi. Sabah kalorifer yakmaktan gelen abisinin de karlar üzerinde yarım saat bekletildiği bilgisini veren Şen, bu durumu izleyen komşularında polisler tarafından tehdit edildiğini aktardı. Şen, polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. (MA)

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,129
Amerikan Doları
0,6697
Euro
7,3419
İngiliz Sterlini
8,3624
BIST
91418
Altın
6,794
Son Güncelleme: 06.04.2020 12:09