Dış Haberler, Manşet

Libya Ulusal Ordusu: Türkiye Libya’ya silah sevkiyatı yapıyor

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Mismari, Türkiye tarafından Trablus’un doğusunda bulunan Misrata Limanı üzerinden silah ve askeri araç sevkiyatı yapılarak ateşkesin ihlal edildiğini açıkladı.

General Halife Hafter, komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye tarafından başkent Trablus’un 200 kilometre doğusunda bulunan Misrata Limanı üzerinden silah ve askeri araç sevkiyatı yapıldığının saptandığını açıkladı.Mismari’nin konuya ilişkin açıklamasında,  Libya Ulusal Ordusu’na bağlı istihbarat birimlerinin tespit ettiği silah yardımının ateşkes ihlali anlamına geldiğini söyledi:

“İstihbarat birimleri, batı bölgedeki terörist grupların ve silahlı çetelerin savaş potansiyeline destek vermek için Türkiye’den Misrata deniz limanı üzerinden silah ve askeri araç sevkiyatının yapıldığını saptadı. Açıkça ve tüm uluslararası toplumun gözü önünde yapılan bu yardım, ilan edilen ateşkesin ihlalidir. Ordu birlikleri saatlik olarak durumu takip ederek ve değerlendirerek, şimdiye kadar buna tepki vermedi.”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8777
Amerikan Doları
0,75512
Euro
7,9028
İngiliz Sterlini
8,7685
BIST
115748
Altın
7,021
Son Güncelleme: 04.07.2020 02:28