Manşet

Gazeteci Saygı Öztürk: Org. Aytaç Yalman virüsten öldü ailesi karantina altında

Gazeteci Saygı Öztürk, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini, eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, canlı olarak katıldığı KRT televizyonundaki programda eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın koronavirüs salgını nedeniyle vefat ettiğini iddia etti. Öztürk, Yalman’ın eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin karantina altına alındığını vurguladı.Yalman’ın hastalık sürecini anlatan Öztürk, “Sessiz sedasız bir komutanımız bu dünyadan göçtü. Emekli orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman önceki gün toprağa verildi İstanbul’da.” ifadesini kullandı.

AYTAÇ YALMAN TÖRENSİZ DEFNEDİLİYOR

“Aytaç Yalman Paşa son derece sağlıklı, sporunu yapan bir insandı” diye bahseden Öztürk, Aytaç Yalman’ın vefat sürecini şöyle anlatıyor;

“80 yaşında Fenerbahçe Ordu Evi’nde orada, spor salonunda sporunu yapıyor. Bir gün spor yaparken nefes darlığı çektiğini ifade ediyor. Ve hemen bir özel hastaneye kaldırılıyor. Özel hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra ‘komutanım burada biz bu işi yapamayız, sizin başka bir hastaneye gitmeniz gerekir diyorlar. Geçmişte adı GATA olan hastaneye sevk ediliyor. Orada ilk tetkikler malum rahatsızlıktan, malum virüs olduğu ifade ediliyor. Komutan pazar günü kendini iyi hissederek evine gitmek istiyor. Fakat birkaç saat sonra hayata veda ediyor. Buraya kadar tamam, bir komutanın nasıl defnedildiğini iyi kötü biliyoruz. Hastaneden hemen oradan doğrudan alınıp, mezarlığa annesinin yanına götürülmesi, yani hiçbir tören yapılmadan, askeri arkadaşlarına bile bilgi verilmeden böyle bir olay gerçekleşiyor.” dedi.“Eşi Belma Hanım nerede?” diye soran Öztürk, “O da apar topar hemen hastaneye kaldırılıyor. Ve o da şu anda sözünü ettiğimiz hastanede karantina altında bulunuyor. Yalnız o değil aynı şekilde kız kardeşinin de karantina altında olduğunu biliyoruz.” Yanıtını veriyor.

Saygı Öztürk’ün iddiaları üzerine aile yakınlarına ulaşan T24’de Aytaç Yalman’a vefatından önce Koronavirüs testi yapıldığı, sonucun negatif çıktığı aktarıldı. Aile yakınları, Orgeneral Yalman’ın İstanbul Kanlıca’da düzenlenen sade bir törenle toprağa verildiği ifade edildi. Aile yakınları ayrıca Yalman’ın eşinin karantinada olduğunu teyit etmedi.BOLD

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,139
Amerikan Doları
0,67858
Euro
7,4519
İngiliz Sterlini
8,4588
BIST
89553
Altın
6,888
Son Güncelleme: 05.04.2020 07:41