Manşet

“Devlet Bahçeli’ye Corona bağışlayacak bir hayırsever yok mu yahu?” diyen yazara saldırı

Yazar İsrafil Kumbasar, maskeli kişiler tarafından darp edildi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Kumbasar’ın fotoğrafını “Bu yakışıklı kim” notuyla paylaştı.

Facebook hesabından, “Şu Devlet Bahçeli’ye #Corona bağışlayacak bir tane hayırsever yok mu yahu?” paylaşımı yapan Yazar İsrafil Kumbasar, maskeli kişiler tarafından darp edildi.MHP Grup Başkanvekili Erkac Akçay, Kumbasar’ın yüzü gözü kanlı fotoğrafını Twitter hesabından paylaşarak “Bu yakışıklı(!)kim? Şerefsizlik testi pozitif çıkmış diyorlar” dedi. MHP’li bir başka Milletvekili Arzu Erdem ise “Canıma değsin … yüreğim soğudu … Ellerinize sağlık yiğitler… ÜlküOcakları HesapSorar” paylaşımı yaptı.

ÜLKÜ OCAKLARINDAN İŞKENCEYE DESTEK

Saldırının ardından Twitter’da #ÜlküOcaklarıHesapSorar hastagi açıldı. MHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Ferhat Altınkaynak, “Ülkücü hareketin geleneğinde tehdit etmek yoktur. Ülkücü hareket tehdit etmez gereğini yapar @israfilkursat #ÜlküOcaklarıHesapSorar” paylaşımında bulundu.

KAN DONDURAN, KORKUNÇ BİR DURUM”

MHP’li Erkan Akçay’ın bu paylaşımına büyük tepki geldi. DEVA Partisi kurucusu Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Bir milletvekilinin şiddet gören bir insanın fotoğrafını paylaşarak bunu övmesi ve adeta teşvik etmesi kan donduran, korkunç bir durum. TBMM adına utanç verici bu rezaletten dolayı ve koruyacağına yemin ettiği Anayasamız adına kendisini şiddetle kınıyorum. Umarım hatasını anlar” dedi.Milletvekilinin insanları illegaliteye davet ettiğini kaydeden Yeneroğlu, “Hukuk devleti adına her haliyle topluma örnek olması gereken konumda olan bir milletvekili çıkıp açıkça işlenmiş bir suçu övüp insanları adeta illegaliteye davet edebiliyorsa, hukuk devletine nasıl güven sağlayacağız? Tüm parlamenterlerin derin düşünmesi gereken bir durum…” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ ALTINÖRS: İŞKENCE ÜSTLENİLDİ

HDP Parti Meclisi Üyesi Alp Altınörs ise “Eski bir Yeniçağ yazarının 7 kişilik bir grup tarafından pusuya düşürülerek dövülmesi “eylemi” MHP Grup Başkanvekili tarafından üstlenildi” dedi.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1428
Amerikan Doları
0,67903
Euro
7,4593
İngiliz Sterlini
8,4467
BIST
89553
Altın
6,895
Son Güncelleme: 05.04.2020 22:49