Manşet, Zulüm Günlüğü

Doç. Dr. Ulaşlı: Hiçbir beklentiye girmeden, yardım isteyecek herkese yardıma hazırım

Türkiye’de koronavirüs konusunda en önemli isimlerden biri olarak kabul edilen ve 4 yıl önce KHK ile mesleğinden ihraç edilen Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı, moleküler tanı alanında çalışan firmalara çağrıda bulunarak ücret talep etmeden yardıma hazır olduğunu açıkladı.

Hakkındaki soruşturmada 2017 yılında takipsizlik kararı verilen Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için el ele verilmesi gerektiğini söyledi.

ULAŞLI: BENDEN YARDIM İSTEYECEK HERKESE YARDIMA HAZIRIM

4 yıl boyunca koronavirüsler üzerine çalışan Ulaşlı, Türkiye’de aşı yapılması konusunda şunları söyledi: ‘‘Moleküler tanı alanında çalışan tüm firmalara açıktan çağrımdır. Gelin Covid 19 tanısı için hep beraber el ele verelim. Covid 19 tanısını yaygınlaştırma konusunda Sağlık Bakanlığımıza yardımcı olalım. Ben hiçbir beklentiye girmeden benden yardım isteyecek herkese yardıma hazırım.Her şeyi devletten beklemeyelim. Kore’deki biyoteknoloji firmalarının yaptığı gibi el ele verelim. Bu salgınla hep birlikte mücadele edelim. Ben bu işte varım diyen herkese hiçbir ücret talep etmeden yardıma hazırım.’’

Koronavirüs ile ilgili deneyimlerin birçok ülke tarafından açık kaynaklardan paylaşıldığına dikkat çeken Doç.Dr. Ulaşlı, ‘‘Covid 19’un moleküler olarak tanımlanması birçok ülke deneyimlerini ücretsiz olarak paylaşmakta. Bu bilgilerden en uygun şekilde istifade edebiliriz… Bakanlığın geliştirdiği Covid 19 moleküler tanı testi daha da geliştirebilir.’’ dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1428
Amerikan Doları
0,67867
Euro
7,4585
İngiliz Sterlini
8,4455
BIST
89553
Altın
6,892
Son Güncelleme: 05.04.2020 22:19