Gündem, Manşet

Kamerun’da isimleri yaşatılıyor: Kara Efe Ahmet’in, Natali ablası için özel klip

 

Türkiye’de insan hakları ihlallerine karşı verdiği mücadele ile tanınan aktivist Arlet Natali Avazyan için özel bir klip.
Avazyan, annesinin yurt dışına çıkışına son ana kadar izin verilmediği için kanser tedavisi geciken ve 7 Mayıs’ta hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’ın hep yanında yer almıştı.Natali Avazyan, “Kara Efem” diye seslendiği Ahmet Burhan Ataç’a son 6 ayında çok destek oldu. Annesi Zekiye Ataç’ın pasaport yasağının kaldırılması, yurt dışına tedaviye gidebilmesi ve hapisteki babası Harun Reha Ataç’ın onu görebilmesi için gerekli izinler konusunda ön ayak olmuştu.Lütfen sosyla medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…

TR_cb525.jpg

KAMERUN’DA HATIRA SU KUYUSU
Öte yandanOHAL sürecinde birçok hak ihlaline uğrayan Adanalı Ataç ailesinin, kemik kanserinden hayatını kaybeden oğlu Ahmet Burhan’ın hatırası Kamerun’da yaşatılacak.Tedavi süreci geciktirildiği için 7 Mayıs 2020’de hayatı kaybeden 4. evre kemik kanseri Ahmet Burhan Ataç’ın anısına Kamerun’da su kuyusu açıldı. İnsan hakları aktivisti Natali Avazyan’ın ön ayak olduğu su kuyusu için gofund.me platformu aracılığıyla “Ahmet Burhan Ataç Hatırası-Ahmet’s Memorial” adlı bir kampanya başlatıldı. 9 bin dolar bağışın yapıldığı kampanya sonucunda Ahmet Burhan Ataç adına 2 ve Natali AVAZYAN adına 1 adet olmak üzere üç su kuyusu açıldı.Natali Avazyan, “Kara Efem” diye seslendiği Ahmet Burhan Ataç’a son 6 ayında çok destek oldu. Annesi Zekiye Ataç’ın pasaport yasağının kaldırılması, yurt dışına tedaviye gidebilmesi ve hapisteki babası Harun Reha Ataç’ın onu görebilmesi için gerekli izinler konusunda ön ayak oldu. Tüm uğraşlara rağmen Ahmet Burhan kurtarılamadı. Kara Efe, annesi ve babasının birlikte tutuklandığı Şubat 2018’de üzüntüsünü içine atmış ve kısa bir süre sonra kemik kanserine yakalanmıştı.

TR_2e12b.jpg

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,9165
Amerikan Doları
0,77529
Euro
8,0299
İngiliz Sterlini
8,8522
BIST
117741
Altın
7,022
Son Güncelleme: 15.07.2020 09:05