Konuk Yorum, Zulüm Günlüğü

Hasta tutuklu Gazeteci Mevlüt Öztaş için Anayasa Mahkemesi’ne başvuru

Cezaevinde kalamaz’ raporuna rağmen tahliye talebi kanser hastası gazeteci Mevlüt Öztaş için Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunuldu.

KHK’yla kapatılan Cihan Haber Ajansı (CİHAN) Uşak Muhabiri Mevlüt Öztaş, cezaevinde yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle zor günler geçiriyor. Kemoterapi gördüğü Ankara Yıldırım Beyazıt Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından kendisine verilen “Cezaevinde kalamaz, hayati riski var” raporuna rağmen tahliye talebi reddedildi. Öztaş’ın avukatı, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundu.

Kronos aracılığıyla Anayasa Mahkemesi’ne seslenen Öztaş’ın kızı Büşra Öztaş, “Ben Büşra Öztaş 24 yaşındayım. Bu ülkenin geleceğidir dediğiniz gençlerden bir tanesiyim. Bu yaşta kariyer planı yapmam gerekirken babam ölmesin diye gerek hukuki yollarla gerek sosyal medya ortamında mücadele ediyorum. Bugün babalar günü lütfen ailesi olarak bizi daha fazla üzmeden babamın sağlığına kavuşabilmesi için babamı sağ salim bize gönderin” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından da AYM’ye çağrıda bulunan Öztaş, “Babama pankreas kanseri teşhisi koyuldu ve Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından cezaevinde kalamayacağına dair heyet raporu verildi ancak bu rapora rağmen tahliye talebimiz reddedildi. @AYMBASKANLIGI Size başvuruda bulunduk ivedilikle incelemenizi rica ediyorum” dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8718
Amerikan Doları
0,75883
Euro
7,9121
İngiliz Sterlini
8,8089
BIST
119339
Altın
7,017
Son Güncelleme: 08.07.2020 01:59