Manşet, Yazarlar

AKP’den Önce Ne Yoktu?

Kendisini daha önce kısmi af tartışmaları sırasında “Hitler’in Gelini” pozlarıyla yaptığı konuşmalarla hatırlayacağımız Özlem Zengin adındaki eski mağdur yeni mağrur milletvekili “AKP’den önce kadının adı yoktu.” demiş.

Duygu Asena’nın ta 1987’de yazdığı kitaptan da mı haberi yok, bilmiyoruz ama çarşı pazarı karıştıran bu açıklamadan sonra haklı olarak ortamlarda geyikler dönmeye başladı bile.

AKP’den önce kadın yoktu, herkes erkekti, Bülen Ersoy dahil.” diyen mi ararsınız, “Kadın yoktu, hepsi Mahmut Abi’ydi.” diyen mi? Milletin ağzına bir kere düştün mü dilin kemiği yok, konuşurlar da konuşurlar artık. Aslında bu, AKP zihniyetinin arada bir başvurduğu bir beyin yıkama yöntemi… A Haber izleterek beyin hücrelerini azalttığı yandaşlarının az da olsa düşünmelerinin de önüne geçmek için kullandıkları öldürücü bir taktik…

Daha önce var olan bir uygulama ya da kavramı yok sayıp arkasından onu ilk defa AKP’nin yaptığını iddia ederek bir nevi kendi kitlesini olmayan başarılarıyla hipnoz etme çabası…

Haliyle arkanızda koyundan hallice, dediğiniz her şeye inanan ve sizi sorgusuz sualsiz destekleyen bir taraftar topluluğunuz varsa söylediklerinizin gerçek olup olmamasının hiçbir önemi kalmıyor.

Acemi çıraklarına bu taktiği öğreten Reis’in zihinlerimizde kalan absürt yalanlarını bir hatırlayacak olursak bu işin başlangıç noktası “Bizden önce evlerde fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi yoktu.” açıklaması olmuştu.

Şimdi bunu dinleyen yetişkin bir Akmal, olmayan beyniyle “Reis haklı valla, daha önce bizim evde fırın yoktu, babam ormana kadar gidip çalı, çırpı, odun toplardı da ateşi öyle yakardık. Çamaşırları da zaten annem Alibeyköy Deresi’nde tokaçlayarak yıkardı. Karpuzu da derede soğuturduk.” diye düşünür ve ülkenin geldiği seviyeden gayet mutlu olarak oyunu tekrar Reis’e vermeye ayakları mabadına çarparak gider.

Reis “Bizden önce ambulans bile yoktu.” dediğinde AKP’den önce hastaların hastanelere at, eşek ve deve sırtında taşındığı zehabına kapılması için azami 3-5 saniye yeter de artar bile onun için.

Etrafta doğru dürüst yol yoktu, hepsini biz yaptık, okul dersen hak getire, hepsini biz diktik.” dediğinde halen hayattaki babasının keçi yollarından geçerek medrese eğitimi aldığını zannetmesi de pek uzun zaman almaz.

3. Köprünün açılışını yaparken kendinden önce yapılan iki köprüyü de unutup “Bizden önce böyle köprü mü vardı, bakın neler yapıyoruz?” dediğinde yaşanan akıl tutulmasına ise hiç girmeyeceğim.

Hem zaten 2003’ten önce bu ülkede medeniyet adına hiçbir şey yoktu ki! İnsanlar mağaralarda yaşayıp avcılık ve tarımla geçiniyorlardı. AKP, TOKİ sayesinde evler yapmaya başlayınca şükürler olsun ki insanımız yerleşik hayata geçti de medeniyetle tanıştı.

Eğer Reis Çamlıca’daki o camiyi yaptırmasaydı İstanbul’da namaz kılacak on kişilik mescit bile bulunmuyordu, CEHAPE zihniyeti camilerin hepsini ahır yapmıştı. Allah’tan Reis iktidara geldi de insanlar camilerle tanıştı. Hem Kuran okumak dahi yasak, okuduktan sonra üflemek ise külliyen haramdı, Reis geldi, bir ezbere Yasin okudu, tüm yasaklar kalktı.

Reis’ten önce insanlar hacca, umreye kamyon kasasında aylar süren yolculuklarla giderken şimdi Konya’dan milli ve yerli uçağımıza atlayıp ışık hızıyla Kutsal Beldelere gidebiliyor, bunları inkar eden zaten haramzadedir.

İstanbul’da su akmaz, elektrik, doğalgaz zaten bulunmazdı. Çöpler dersen sokaklarda dolar taşar, kimsenin onları toplamak aklına gelmezdi. Reis sayesinde sokaklar tertemiz, trafik sakin, insanlar rahat yaşar oldu.

Hastanelerde doktorlar yerine baytarlar çalışır, çürük dişleri berberler çeker, eczanelerde ilaç olmadığından mahallelerdeki kocakarılar ilaç hazırlardı. MR, tomografi daha Avrupa’da bile kullanılmazken Reis sayesinde devyarasa ucuz hastanelere, en gelişmiş röntgen ve MR cihazlarına, elimizin altında istediğimiz zaman ulaşabileceğimiz ilaçlara kavuştuk.

Bugün halkına bedava maske dağıtan kaç ülke var dünyada? Trump bile yalvar yakar maske istedi, Reis “İnsanlık bende kalsın!” deyip maske gönderdi de Amerika öyle kurtuldu Korona’dan.

Velhasıl AKP’den önce dünyada yaşam yoktu, bugün insanlık Mars’ta huzur içinde yaşıyorsa hepsi Reis sayesinde… Kıymetini bilin…

yilmazhepcakar@zamanaustralia.com

 

 

 

 

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8758
Amerikan Doları
0,75804
Euro
7,9127
İngiliz Sterlini
8,8039
BIST
119339
Altın
7,017
Son Güncelleme: 07.07.2020 23:58