Amerika

Hakan Şükür, AKP’de yaşadıklarını anlattı: ‘Kral Hakan’ diye peşimden ayrılmayanlar…

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak’ın Ekrem İmamoğlu’na destek vererek ”23 Haziran’da şampiyonluğumuz dahil her şey çok güzel olacak” demesi ilginç bir tartışmayı doğurdu.

Bu sözlere tepki gösteren eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu, Twitter’da Galatasaray’ı ve Hakan Şükür’ü hedef aldı:“FETÖ’cü futbolcuların çoğu Galatasaraylı. Zamanında Hakan Şükür’ü koruyan GS Divan Kurulu Üyeleri bugün İmamoğlu’na övgüler diziyor. Galatasaray’ın liseli ve elit tayfası Türkiye’nin siyasi geleceğine karar veremez. Galatasaray’ın stadını Erdoğan yaptırdı. Önce teşekkür etmek lazım”

Bu mesajın ardından bir dönem AKP’de milletvekilliği yapan Hakan Şükür’den cevap geldi. Şükür, milletvekilliği döneminde AKP’de kendisine gösterilen ilgiyi ve yapılan etik dışı teklifleri anlattı.

“Kral Hakan diye peşimde koşturan,dibimden ayrılmayan…”

AKP’den gelen o teklifleri reddettiği için dışlanmaya başladığını ifade eden Şükür, Kuzu’ya o günleri hatırlattı: “Kral Hakan diyerek peşimden koşturan, dibimden ayrılmayan, Abdullah Gül’ün veto ettiği şike yasası çıkarırken Bülent Turan ve Mahir Ünal ile sen toplumun güvendiği birsin ve bunu kürsüden sen konuşursan toplum kabul eder diyen sistemin sahte hukuk profesörüne bak hele.”

Hakan Şükür’ün Twitter mesajları şöyle:

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 30.05.2020 08:55