Amerika

KHK’li kanser hastası Profesöre pasaport çıktı

KHK’li kanser hastası Prof. Haluk Savaş’a pasaport verileceği duyuruldu. Savaş’a pasaport verilmesi için geçtiğimiz günlerde bir kampanya başlatılmış ve konu Meclis gündemine taşınmıştı.

Adana Valiliği, KHK’li kanser hastası Haluk Savaş’a pasaport verileceğini açıkladı.Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında yer alan ‘Yurt dışında kanser tedavisi olmak isteyen KHK’lı Prof. Dr. Haluk Asuman Savaş’ın pasaport başvurusu mahkeme kararına rağmen reddedildi’ başlıklı haberle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına 15.05.2019 tarihinde Valiliğimizce yapılan açıklamaya ek basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Yapılan değerlendirme sonucunda adı geçen şahıslara 5682 Sayılı Pasaport Kanunun 22. maddesi gereğince istisnai haller kapsamında pasaport düzenlenecektir” dedi.

‘YAŞAM HAKKIMI İSTİYORUM’ DEMİŞTİ

Prof. Dr. Haluk Savaş, beraat etmesine rağmen kendisine pasaport verilmediğini söylemiş ve “Yaşam hakkımı istiyorum” açıklamalarında bulunmuştu. Mahkemede beraat kararı verilmesine rağmen pasaport alamayan Savaş, 9 aylık ömrünün kaldığını söyleyerek tedavi için yurt dışına çıkmasına izin verilmesini istemişti. Savaş’ın durumu Meclis gündemine de taşınmıştı.

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,2833
Amerikan Doları
6,233
Euro
6,956
İngiliz Sterlini
7,9371
BIST
86796
Altın
254,802
Son Güncelleme: 19.05.2019 08:24

Reklam