Amerika

KHK’li kanser hastası Profesöre pasaport çıktı

KHK’li kanser hastası Prof. Haluk Savaş’a pasaport verileceği duyuruldu. Savaş’a pasaport verilmesi için geçtiğimiz günlerde bir kampanya başlatılmış ve konu Meclis gündemine taşınmıştı.

Adana Valiliği, KHK’li kanser hastası Haluk Savaş’a pasaport verileceğini açıkladı.Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında yer alan ‘Yurt dışında kanser tedavisi olmak isteyen KHK’lı Prof. Dr. Haluk Asuman Savaş’ın pasaport başvurusu mahkeme kararına rağmen reddedildi’ başlıklı haberle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına 15.05.2019 tarihinde Valiliğimizce yapılan açıklamaya ek basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Yapılan değerlendirme sonucunda adı geçen şahıslara 5682 Sayılı Pasaport Kanunun 22. maddesi gereğince istisnai haller kapsamında pasaport düzenlenecektir” dedi.

‘YAŞAM HAKKIMI İSTİYORUM’ DEMİŞTİ

Prof. Dr. Haluk Savaş, beraat etmesine rağmen kendisine pasaport verilmediğini söylemiş ve “Yaşam hakkımı istiyorum” açıklamalarında bulunmuştu. Mahkemede beraat kararı verilmesine rağmen pasaport alamayan Savaş, 9 aylık ömrünün kaldığını söyleyerek tedavi için yurt dışına çıkmasına izin verilmesini istemişti. Savaş’ın durumu Meclis gündemine de taşınmıştı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 31.05.2020 21:56