Ekonomi

Mal varlığı gasp edilen Akın İpek’ten Cumhuriyet’e: Liste çok eksik, iyi araştırın

Cumhuriyet Gazetesi, gasp edilen Koza Holding’le ilgili açılan davanın ek klasörlerinde yer alan İş adamı Akın İpek’e ait otelin müdürünün telefon irtibatlarını haberleştirdi.

Buna göre listede çok sayıda AKP’li vardı. Cumhuriyet’in ‘Koza’dan AKP çıktı’ haberine Akın İpek sosyal medyadan cevap verdi: “Listede çok eksik var!”

İş adamı Akın İpek’e ait şirketler ve taşınmazlara açılan ‘sözde’ soruşturmalar sonucu hukuksuzca el konulmuştu. Açılan davanın ek klasörlerinde ise İpek’e ait otelin müdürünün telefon irtibatları da yer aldı. Cumhuriyet’in haberine göre holdinge bağlı şirketlerden ATP İnşaat Turizm İşletmeleri AŞ’ye ait Marmaris’te bulunan Angel’s Peninsula müdürlüğünü yapan tutuklu sanık Hasan Burak Sertcan’ın ByLock yüklü olduğu ileri sürülen telefonu ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, dört bakanlık ve eski bakanlardan Suat Kılıç ile telefon irtibatları tespit edildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI İLE 468 İRTİBAT

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ile bu telefon arasında 468 irtibat belirlendi. Suat Kılıç ile ise 117 arama kaydı kayıtlara geçti. Bilirkişi raporunda, ByLock yüklü bu telefon hattının en sık irtibat kurduğu 200 telefon numarasına yer verildi. Haberde yer verilen listede, dikkat çeken kurum ve kişilerle yapılan irtibatlar şöyle aktarıldı:
– Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği: 468 irtibat
– Suat Kılıç: 117 irtibat
– Gençlik ve Spor Bakanlığı: 145 irtibat
– Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: 82 irtibat
– Kültür ve Turizm Bakanlığı: 59 irtibat
– Dışişleri Bakanlığı: 47 irtibat
– Ali İhsan Arslan: 39 irtibat
– Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü: 38 irtibat

ÖZEL UÇAKLA YURT DIŞINA GİDENLER DE LİSTEDE

Dosyaya, İpek ailesine ait özel uçakla yurtdışına gidenlerin listesi de girdi. Buna göre, Akın İpek’in özel uçağına binenler arasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir dönem en yakınındaki isim olan ve danışmanlığını yapan eski AKP milletvekili Ali İhsan Arslan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruma müdürü Osman Cangal’ın da yer aldığı raporlara yansıdı.

AKIN İPEK: LİSTE ÇOK EKSİK!

Mal varlığı gasp edilen Akın İpek, Cumhuriyet’e sosyal medya üzerinden cevap verdi. Şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet de “Koza dan AKP çıktı” haberi ve isimler var… Liste çok eksik… 100 binden fazla konaklama yapılmış bir otelin müdürünün herkesle görüşmesi normal… Cumhuriyet oteli, uçakları el konulduktan sonra kimler kullanıyor, esas bunu bir araştırsın…”

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER