Teknoloji

iPhone 11 geliyor: Dünya, merakla beklediği ürün lansmanı ile tanıtılacak

Teknoloji devi Apple firmasının son akıllı telefonu iPhone 11, 10 Eylül tarihinde dünyanın merakla beklediği ürün lansmanı ile tanıtılacak.

Türkiye fiyatının 10 bin liranın üzerinde olması beklenen telefonun kesin fiyatı henüz bilinmiyor. iPhone 11’e ilişkin teknoloji dünyasında konuşulan ve internete sızan bazı özellikler ise şöyle:

Cihazların arka yüzündeki kameralarda fark olacağı görülüyor. iPhone XR 2019 sürümü çift kamera ile gelirken, konumlandırma olarak iPhone 11 ve iPhone 11 Max’ten farklı değil; kare şeklinde bir alanın içine gömülen arka kameralarda her zaman olduğu gibi LED flaş da olacak.Parmak izi geliyor.iPhone 11 ve iPhone 11 Max ise Apple’ın ilk üç kameralı telefonları olacak ancak kameraların özelliklerine ilişkin bir bilgi henüz yok.Apple FaceID teknolojisini iPhone 11 modellerinde kullanmayacak. Bunun yerine, Samsung’un yaptığı gibi ekrana gömülü parmak izi teknolojisini kullanmaya başlanacak.

Daha iyi gece görüşü

Henüz netlik kazanmasa da, ‘Night Sight’ adlı yeni bir özellik olacağı ve bu mod sayesinde karanlık fotoğrafların daha net ve aydınlık hale gelmesi bekleniyor. Bu özellik de Google Pixel telefonlarda hali hazırda bulunan bir özellik ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak elde ediliyor. iPhone 11’deki bu özel sayesinde gece çekimlerinden pek iyi sonuçlar elde edemediği bilinen telefonun imajını değiştireceği düşünülüyor.Karanlık çekimler için bu modun otomatik olarak uygulamaya gireceği ve kullanıcılara manuel seçenek sunulmayacağı da gelen bilgiler arasında.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4858
Amerikan Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
BIST
1124
Altın
7,8
Son Güncelleme: 26.09.2020 09:30