Manşet, Politika

CHP Sözcüsü Öztrak’tan hükümete çağrı: Orta Doğu bataklığına girmeyin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın Suriye’nin kuzeyine operasyon kararına tepki gösterdi. AKP’ye ‘Orta Doğu bataklığına girmeyin’ uyarısı yapan Öztrak, “Suriye’ye barışın gelmesinin en kısa yolu Şam ile Ankara arasındaki yoldur” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, gündemdeki son gelişmeleri düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Ardı ardına gelen zamlara tepki gösteren Öztrak, zamlardan sonra milletin artık dayanacak gücü kalmadığını kaydetti.

IMF’NİN EV ÖDEVİNİ YAPIYORLAR!

Köprü ve otoyol ücretlerine yapılan yüzde 20 zammı hatırlatan Öztrak, bugün de tren ve posta ücretlerine yüzde 20 zam geldiğini kaydetti. Öztrak, “Vatandaşların üstüne zamlarla abanıyorlar. İktidar, Uluslararası Para Fonu ile gizli kapaklı görüştü. IMF bunlara ev ödevi bıraktı. Hepsini birer birer yapıyorlar. Memlekette zam var enflasyon yok. TÜİK’in başına sosyete damadın arkadaşını atadılar sorun çözüldü. Millet artık bu ekonomiye güvenmiyor. Saray ne kadar zam yapar, ne kadar ek vergi koyarsa bu aziz millet kaldırır zannediyor!” dedi.

O BATAKLIĞA GİRMEYİN DEDİK AMA DİNLEMEDİLER

Hükümetin Suriye’nin kuzeyinde yapmayı planladığı operasyonla ilgili ise Öztrak, şunları söyledi: “Biz bu meselenin başından beri itibaren şunu söylüyoruz; Orta Doğu bataklığına girmeyin. Ama bizi dinlemedi, sonra da işler sarpa sarınca bizi aldattılar dedi. Biz Suriye ile ilişkileri düzeltin dedik. Türkiye de Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunuyor. Bizim Mehmetciğimiz yabancı topraklarda neden şehit oluyor diye sorduk. Biz Mehmetçiklerimizin ve ulusumuzun çıkarlarının yanındayız. Suriye’ye barışın gelmesinin en kısa yolu Şam ile Ankara arasındaki yoldur.”

CİHATÇILARI SIRTIMIZA BIRAKACAKLAR

“Sarayla ABD arasında bir uzlaşma vardır. O da şudur; siz bizim belirlediğimiz bölgelere girin biz o bölgelerin yakınında olmayacağız ama biz de bu işin başından sonuna kadar ne kadar cihatçı terörist yakaladıysak sizin sırtınıza bırakalım.”BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1612
Amerikan Doları
0,63783
Euro
6,726
İngiliz Sterlini
7,9757
BIST
122142
Altın
6,099
Son Güncelleme: 25.01.2020 11:34