Gündem, Manşet

Belediyenin 10 bin TL maaşlı ‘uzman’ı Cumhuriyet’in referansı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işe gelmediği halde 10 bin lira maaşla çalıştırılan ve kendisini ‘FETÖ uzmanı’ olarak tanıtan Çetin Acar’ı Cumhuriyet’in referans olarak kabul ettiği ortaya çıkt.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işe gelmediği halde 10 bin lira maaş alan ve çaycı olarak istihdam edilen, kendisine ‘FETÖ uzmanı’ diye kartvizit bastıran Çetin Acar’ı Cumhuriyet gazetesinin referans olarak kabul ettiği ortaya çıktı.KHK ile işinden ihraç edilen psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Haluk Savaş’ın sosyal medyadaki paylaşımına göre Acar’, Cumhuriyet gibi prestijli bir gazete de bu habere itibar görmüş.

‘UZMANIN NE B… YARADIĞI ANLAŞILIYOR’

Savaş paylaşımlarında şunları söyledi:

“Bakın Ankara Belediyesi’nden yatarak 270 milyar maaş alan “kart sahibi FETÖ uzmanı” Çetin Acar neler yumurtlamış. Cumhuriyet gibi prestijli bir gazete de bu habere itibar etmiş!”: FETÖ’cüler 3 bin kişilik fuhuş ordusu kurmuş”.

Uzmanın ne b… yaradığı anlaşılıyor. Belediye tarafından fonlanıp kamuoyunda algı oluşturmak. Buradan yola çıkarak yüzbinlerce KHK mağdurunun da nasıl bir fişlenme kampanyası ve 5. kol faaliyetinin kurbanı olmuş olabileceğini düşünelim. Yeryüzünde hiç bir şey gizli kalmayacak!”

CUMHURİYET’İN REFERANSI ACAR ‘UZMAN’I 

Cumhuriyet gazetesi İHA’yı da kaynak göstererek 11 Ocak 2017’de yayımladığı haberde Gülen Cemaati ile ilgili çatı davası kapsamında tanık olarak dinlenen ‘uzman’ Çetin Acar’ın, 15 Temmuz darbe girişiminde rol oynayan 80 civarında generalin “kaset şantajıyla” darbe girişimine karıştığı iddiasında bulunarak “FETÖ’cüler 3 bin kişilik fuhuş ordusu kurmuş. Ben bunu duyduğumda ölesim geldi” sözlerine yer veriyor.Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7. celsesinde tanıklardan ‘cemaatin eski eğitimcilerinden’ olduğu iddiasıyla, ‘uzman’ Çetin Acar iddiaları haberleştiriliyor.

‘FETÖ UZMANI DİYE KART ÇIKARMIŞ, İŞE GELMİYOR’

Dün yaptığı açıklamada işten çıkartılanların çıkarılma gerekçelerine örnekler veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İşten çıkarılanlardan biri kendisine FETÖ uzmanı diye kart çıkartmış, bu nedenle işe gelmiyor” dedi. AKP’li Ünal’ın “işçilere mobbing yapıldığı” iddiasını da yanıtlayan Yavaş “Kimse kimsenin sendikasına karışmayacak diye genelge çıkartan tek başkan benim, ne diyorsun sen?” karşılığını verdi.

’10 BİN LİRA MAAŞ ALAN ÇAYCI VAR’

Yavaş ayrıca, Ünal’ın işçi ücretlerinde yapılan düzenlemeyle ilgili sorusunu da yanıtladı. Ünal’ın işçi ücretlerinin “neden düşürüldüğünü” sorması üzerine Yavaş “İlkokul mezunu, ağır vasıta şoförü 4 bin 800 liraya istihdam ediliyor. İlkokul mezunları arasında 12 bin lira maaş alanlar var. 10 bin lira maaş alan çaycılar var. Daha ağır işlerde çalışan insanlar, daha düşük maaş alıyor. Ben de fiyat düzenlemesi yaptım” dedi.

‘YOK ÖYLE BİR ŞEY’

AKP’li bir Meclis üyesinin “Zaman içerisinde maaşlarda artış olabilir. 10 yıllık personeller var” demesi üzerine Yavaş “O zaman 10 yıllık bütün çaycıların 10 bin lira maaş alması gerekir. Yok böyle bir şey” dedi.kronos

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,2883
Amerikan Doları
0,84765
Euro
8,6859
İngiliz Sterlini
9,6628
BIST
1110
Altın
7,384
Son Güncelleme: 11.08.2020 18:08