Avustralya

Kuba Camii’nde yağmur duası: Yangın mağdurlarına yardım kampanyası devam ediyor

Avustralya’da  kurulu olan Sivil Toplum Örgütleri ve Eğitim Kurumları, tarafından başlatılan yardım kampanyaları sürüyor. Yardımlar, Australian Relief Organization (ARO)’nun bünyesinde açılan hesapta biriktirilerek, toplu şekilde yetkililerin eliyle mağdurlara ulaştırılacak.

YARDIM ETMEK İSTEYENLER BU LİNKTEN YAPABİLİRLER:

https://www.gofundme.com/f/donation-for-bushfire-victims?utm_source=whatsapp-visit&utm_medium=chat&utm_campaign=p_cp+share-sheet

Avustralya’da 27 kişinin hayatını kaybettiği ve yaklaşık  yarım milyona yakın hayvanın öldüğü yangınlar nedeniyle, başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. Avustralya’da  kurulu olan Sivil Toplum Örgütleri ve Eğitim Kurumları, tarafından başlatılan yardım kampanyaları sürüyor.Sydney’de bulunan Galaxy Vakfı ve bağlı kuruluşlar tarafından başlatılan yardım kampanyasından sonra Melbourne’de de başlatıldı. Yardımlar, Australian Relief Organization (ARO)’nun bünyesinde açılan hesapta biriktirilerek, toplu şekilde yetkililerin eliyle mağdurlara teslim edilecek.

DOÇ.DR YÜCEL: MAĞDURLARA EL UZATMAK MANEVİ BORCUMUZ

Öte yandan Melbourne’de kurulu bulunan Serenity Vakfı Kuba Camisinde, Cuma namazı sonrası gözyaşları eşliğinde yağmur duası yapıldı. Başta Victoria Eyaleti olmak üzere ülkenin dört bir yanında, devam eden kuraklık için yapılan yağmur duası duasından sonra, ARO tarafından organize edilen yangınzedeler için para toplandı.

Charles Sturt Üniversitesi ve İSRA İlimler Akademisi Öğretim Üyesi  Doç. Dr Salih Yücel, tarafından kılınan iki rakaat namazdan sonar yağmur duası yapıldı. Musibetlerin bir imtihan olduğunu ve insanlığı kenetlediğini hatırlatan Doç. Dr Yücel, bu zor günlerde Avustralyalı olarak herkesin, mağdur olan insanlara elinden gelen maddi ve manevi katkıyı esirgememesi gerektiğini söyledi.

Doç. Dr. Yücel, insan hayatının önemine değinerek, İslam itikadında kanguru ve koalalar başta olmak üzere diğer tüm canlıların da, insanlar kadar hayat hakkına sahip olduğunu belirtti. Salih Yücel; “Bu nedenle, bugün Avustralya’mızda yaşanan kuraklığın rahmete dönüşmesi, mübarek Cuma gününde bir taraftan ellerimizi Yüce Mevla’ya açıp yalvarıyoruz. Bu bizim manevi borcumuzdur. Diğer tarftan ise; meydana gelen yangınlardan dolayı mağdur olan insanlara; az veya çok demeden maddi destekte bulunarak, elimizi uzatıyoruz. Bu da maddi açıdan sorumluluğumuzdur. Çünkü Müslümanlar olarak, hayat kurtarmak için canla başla mücadele etmek borcumuzdur ”dedi.

ERGİ HERKESİ YARDIM ETMEYE DAVET ETTİ

İSRA İlimler Akademisi Öğretim Üyesi  Dr. Ömer  Atilla Ergi de,  felaketlerin insanları bir araya getirdiğini, din, dil ve renği bir tarafa bırakılarak insanlık adına tek vücut halinde yardıma koşturttuğunu belirtti. Ergi, Avustralya’da yaşayan tüm Müslümanları mağdurların yardımına koşmaya davet etti.

GALAXY’DEN MAĞDURLARA YARDIM KAMPANYASI

Öte yandan Galaxy Vakfı tarafından, Avustralya’daki yangın felaketinde mağdur olan aileler için yardım kampanyası da devam ediyor.Hafta başında başlatılan kampanyada, yaklaşık 19 bin dolar toplandı. Yardım yardım kampanyasına, Amity Eğitim Kurumları, Australian Relief Organisation (ARO), Advocates for Dignity (AFD), Affinity Intercultural Foundation ve diğer kardeş kuruluşlar destek veriyor

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6032
Amerikan Doları
0,87976
Euro
9,1427
İngiliz Sterlini
9,941
BIST
1096
Altın
7,804
Son Güncelleme: 22.09.2020 15:21