Gündem, Zulüm Günlüğü

25 bini geçti, 100 bin olmalı: Cezaevi, cenaze evi olmasın, desteklerinizi bekliyoruz

Cezaevlerindeki Koronavirüs salgınına karşı tahliyelerin olacağı ama bunun siyasi nedenlerle içeride bulunanları kapsamayacağı iddialarına tepkiler gelmeye devam ediyor.

HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu buna tepki gösterenlerin başında. Gergerlioğlu Twitter’dan yayınladığı videoda, “Cezaevleri çok tehlikeli yer oldu. Biz de bu akşam Cezaevi CenazeEviOlmasın olmasın diyelim. Bir de dün akşam başlattığımız imza kampanyamıza destek bekliyoruz. Ayrımcılık olmasın, tüm gözyaşları dinsin. Kampanyada şu anda 25 binin geçti. Bu 100 bin olmalıydı. Hep birlikte başaracağız.” dedi.Bu akşam ‘Cezaevi CenazeEviOlmasın’ hashtag’ı ile bu konuya dikkat çekiliyor.

Sincan Cezaevi’nde Koronavirüs testi pozitif çıktı

Koronavirüs salgınının en çok etkileyeceği yerlerin başında gelen cezaevleri, acil sinyal vermeye devam ediyor. Hijyen ve altyapısı yetersiz cezaevlerinden virüsle ilgili pozitif sonuç haberleri geliyor.HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Sincan Cezaevi’nde 70 yaşındaki bir kişide Koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve bunun Adalet Bakanlığı’na bildirildiğini söyledi.Twitter’daki paylaşımında Gergerlioğlu, “Sincan cezaevinde, maalesef…70 yaşında bir vatandaş Corona…L 2 C9 koğuşunda…Müdür bakanlığa bildirmiş. 2 haftadır konunun aciliyeti için çırpınıyoruz, geçiştiren açıklamalar duyuyoruz.  KAMPANYAYI İMZALAMAK İÇİN TIKLAYIN

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,5432
Amerikan Doları
0,86724
Euro
9,0313
İngiliz Sterlini
9,8358
BIST
1096
Altın
7,684
Son Güncelleme: 22.09.2020 13:06