Gündem, Manşet, Video Haberler

ABC News Avustralya: Türkiye, hastaya virüsün en hızlı bulaştığı ülke

Avustralya ABC News Kanalı, koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı haberde, Türkiye ile ilgili tablonun vahim noktada olduğunu açıkladı.

Haberde çarpıcı tablonun yer aldığı noktalara dikkat çeken ABC Kanalı, 10 günlük süreçte virüsün en hızlı şekilde Türkiye’de yayıldığı belirtildi. Kanal, virüsün tüm dünyada aynı gün görülmeye başlasaydı Türkiye’nin en çok vakaya sahip olan ülkelerden biri olacağını ileri kaydetti.

TÜRKİYE ABD VE AVRUPA’YI GERİDE BIRAKTI

John Hopkins Üniversitesi’nin hazırladığı grafiğinde paylaştığı programda, Türkiye’nin, İtalya, İspanya ve ABD gibi salgının en şiddetli görüldüğü ülkeleri geride bırakarak, 100 hastaya virüsün en hızlı bulaştığı ülke olduğu belirtildi.Ayrıca Türkiye’de 10 gün içinde hasta sayısının 10 bin sınırına dayandığının da altı çizildi.Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son açıklamaya göre, koronavirüs nedeniyle hasta olanların sayısını 9 bin 217 olarak açıklarken, 131 kişinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu arada ABD’de şu ana kadar virüse yakalananların sayısı 143 bin 55, İtalya’da 97 bin 689 ve İspanya’da 80 bin 110 oldu.

 

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER