Ekonomi, Manşet

AKP, ekonomik paket yerine, Zekât paketini açtı: Hani IMF’ye borç verecek durumdaydınız?

AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa ekonomik paket yerine, başlattığı bağış kampansayısında, milletten Zekat vermelerini taleb etti.

Gelişmiş ülkeler,  koronavirüsle mücadele ve vatandaşlarına ‘sosyal devlet’ anlayışıyla yeni ekonomik paketler açıklarken, AKP iktidarı ise vandaşlarına bağış yapma çağırısını yaptı. Daha önce ‘IMF’ye borç verecek durumdayız’ diye açıklamalarda bulunan iktidar temsilcileri, şimdi ise; IBAN ile vatandaştan para desteğini yapmaya çağırıldıYeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Milli Dayanışma Kampanyası başlatan AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” dedi.Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği telekonferans yöntemiyle düzenlenen kabine toplantısının ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgına karşı Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını belirtirken, iş insanları ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya çağırdı ve “Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır” ifadesini kullandı.

ZEKATLARINIZI KAMPANYAYA BAĞIŞLAYIN

Erdoğan, Ramazan zekâtlarıyla kampanyaya katılım çağrısı yaparken, en büyük katkıyı iş dünyasından beklediklerini vurguladı. Erdoğan, kampanyası ‘hayır yarışı’ olarak nitelendirirken “Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler” dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8109
Amerikan Doları
0,92687
Euro
9,4252
İngiliz Sterlini
10,5101
BIST
1305
Altın
7,879
Son Güncelleme: 30.11.2020 07:15