Manşet

İngiltere Başbakanı Johnson yoğun bakıma kaldırıldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs tedavisi gördüğü hastane yoğun bakıma alındı. Johnson’un sağlık durumuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

10 gün önce koronavirüse yakalanan ve ateşinin düşmemesi nedeniyle dün hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “rutin testler için hastaneye gittiğini ve kendisini iyi hissettiğini” yazmıştı.

Johnson’un acil bir durum nedeniyle değil, önlem amacıyla hastaneye kaldırıldığı belirtilmiş ve bu geceyi de hastanede geçirme ihtimali olduğu ifade edilmişti. İngiltere Yerel Yönetim ve İskan Bakanı Robert Jenrick COVID-19 nedeniyle dün gece hastaneye kaldırılan Başbakan Boris Johnson’ın hastanede birkaç gün daha kalmasının ihtimal dışı olmadığını, ancak “kısa süre sonra” başbakanlık ofisine dönmesini beklediklerini belirtmişti. Öte yandan bugünkü koronavirüs gündemli kabine toplantısına Dışişleri Bakanı Dominic Raab başkanlık yaptı.Johnson’a göğüs röntgeni ve akciğer tomografisi çekilmesini bekleniyordu. Ayrıca, kalp fonksiyonlarının ölçümü için elektrokardiyogram (e.k.g.) da çekilmesi, oskijen oranı ve alyuvar ölçümü yapılması, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarına da bakılması bekleniyor.

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER