Manşet, Zulüm Günlüğü

Alparslan Kuytul: Evlerinden atılan talebeler, sohbette katıldıkları için zulme uğruyor

Furkan Vakfı gönüllüsü erkek ve kız öğrencilerinin kaldığı evlerinin kapatılma girişimlerine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Vakfın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Kadir Gecesi sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Evlerinden atılan talebeler Furkan gönüllüsü oldukları, bizi sevdikleri, sohbetlerimize katıldıkları için zulme uğruyorlar. Biz bu talebeleri yalnız bırakmayacağız. Yapılan zulmü de tüm dünyaya duyuracağız! #RamazandaÖgrencilereZulüm AlparslanHocayla KadirGecesi” dedi.

Adana’da yaşayan Furkan Vakfı gönüllüsü erkek öğrencilere ait evlerin ardından şimdi de kız öğrencilere ait evler Furkan Vakfına ait kaçak yurt olduğu iddiası ile kapatılmak isteniyor.Vakfa yakın Furkan Haber sitesinin aktardığına göre, Alparslan Kuytul’un tutuklu bulunduğu süreçte Furkan Gönüllüsü kız ve erkek öğrencilerin evleri Furkan Vakfı’na ait kaçak yurt olduğu iddiası ile kapatılmıştı. Yapılan itiraz sonucu mahkeme bu evlerin öğrencilere ait meskenler olduğuna karar vererek evleri tekrardan öğrencilerin kullanımına açmıştı.

Bu yıl ilk önce erkek öğrencilerin evlerine ulaşan tebligatla evlerinin tekrardan kapatılacağı duyuruldu. Kısa bir süre sonra da kız öğrencilerin evlerinin de kapatılacağı öğrenildi.Verilen haksız karar sebebiyle bir kez daha evlerinden ayrılmak zorunda bırakılan kız öğrenciler çektikleri video ile kamuoyuna seslendi. 20 Mayısa kadar evlerini boşaltmaları gereken öğrenciler şu ifadeleri kullanmıştı: “2 yıl öncesinde kadar bu zulüm tekrar yaşandı. Biz yine evlerimizden atıldık. Hiçbir gerekçe olmadan, evlerimizin yurt olduğu iddiasıyla. Halbuki mahkeme kararı ile buranın yurt olmadığı ispat edilmişti. Müslüman olmamız suç mu? Hakkımızı helal etmiyoruz.”

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,807
Amerikan Doları
0,92659
Euro
9,4178
İngiliz Sterlini
10,5037
BIST
1313
Altın
7,869
Son Güncelleme: 30.11.2020 07:45