Manşet, Politika

Davutoğlu: Mehmet Dişli MİT’ten gelen rapora rağmen emekli edilmedi

Ahmet Davutoğlu: “MİT’ten gelen bir rapor üzerine söyledim. Ve son geceye kadar da Dişli’nin emekliye sevki söz konusuydu. Son gece kanaat değişti. Ama bu kanaat benim sebebimle değişmedi. Bu devlet şeyi ile… Girmek istemem detayına:”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu AKİT TV’de katıldığı canlı yayın programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilgili bir tanıklığı aktararak, 7 Haziran 2015 Seçimleri’nden sonra Bahçeli’ye koalisyon için yaptığı ziyareti anlattı.Davutoğlu, “Ben Bahçeli’ye koalisyon için gittiğimde önüme koyduğu ilk maddelerden birisi 17-25’ten aklansınlar sonra konuşalım olmuştu. Saatini 17:25’e ayarlayıp o saat önünde Can Dündar ile poz veren de Sayın Bahçeli’dir” dedi. Davutoğlu, “koalisyona karşıyız diyorsunuz, bugün Ak Parti ile MHP arasında bir koalisyon yok mu?” diye sordu.

“MİT MÜSTEŞARI İLE ISRARCI OLDUK”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, 2015 yılındaki Yüksek Askeri Şurası ile ilgili bir bilgiyi de paylaşarak, “2015 Yüksek Askeri Şurasında Mehmet Dişli’nin emekliye sevk edilmesi için ben ve MİT Müsteşarı sonuna kadar ısrarcı olduk. Sonra bizim rızamız hilafında emekliliği gerçekleşmedi” dedi. Davutoğlu, 15 Temmuz’dan sonra tutuklanan Mehmet Dişli hakkında şöyle konuştu:

“2015 YAŞ’ına giderken MİT Müsteşarı titiz bir çalışma ile liste sundu. Bunların tasfiyesini iki kademeli olarak yapalım dedik. O dönem sayın Hulusi Akar ve sayın Cumhurbaşkanımızla bir araya gelerek bunların iki kademeli tasfiyesini öne aldık. Bir grubu şimdi, diğer grubu sonra… Mesela Mehmet Dişli’nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda ben de MİT Müsteşarı da çok ısrarcı olduk. Bunu MİT’ten gelen bir rapor üzerine söyledim. Ve son geceye kadar da Dişli’nin emekliye sevki söz konusuydu. Son gece kanaat değişti. Ama bu kanaat benim sebebimle değişmedi. Bu devlet şeyi ile… Girmek istemem detayına”

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4858
Amerikan Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
BIST
1124
Altın
7,8
Son Güncelleme: 26.09.2020 07:14