Manşet, Teknoloji

Dilinize dikkat: Twitter’dan küfür ve hakareti önleyecek yeni düzenleme yolda

Twitter, yaptığı açıklamada, platformdaki konuşmaları ‘temizlemek’ için yeni bir özelliği test etmeye hazırlandığını açıkladı.

Twitter, artık kullanıcılardan tweet’lere yanıt vermeden önce ‘dilini kontrol etmesini’ isteyecek.Açıklamaya göre, platform artık başka bir tweet’e yanıt verdiklerine kullanıcılara cevabın ‘rahatsız edici veya incitici’ bir dil içerip içermediğini soracak. Kullanıcı yanıt verdiğinde, tweet’indeki kelimelerin daha önce bildirilen bir gönderiye benzeyip benzemediği sorulacak.Twitter, kullanıcılar ve teknoloji tarafından kurallara aykırı olarak işaretlenen, nefret dolu ve küfürlü içeriği temizlemek için uzun süredir baskı altında.

‘Anın heyecanına kapılıp daha sonra pişman olabilirler’

Twitter’ın küresel çapta sitenin güven ve güvenlik politikalardan sorumlu başkan Sunita Saligram, Reuters’a yaptığı açıklamada, “İnsanların bir şeyleri paylaşmadan önce davranışlarını ve dillerini tekrar düşünmelerini teşvik etmeye çalışıyoruz, çünkü genel olarak o anın heyecanına kapılıp daha sonra pişman olacakları bir şeyleri söyleyebilirler” diye konuştu.Twitter kuralları, kullanıcıların diğer kullanıcılara iftira atmalarına veya onlara karşı cinsiyetçi, ırkçı ve aşağılayıcı bir dil kullanmalarına izin vermiyor.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,5329
Amerikan Doları
0,86553
Euro
9,0109
İngiliz Sterlini
9,8061
BIST
1097
Altın
7,683
Son Güncelleme: 22.09.2020 14:36