Manşet

81 ilde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusu

Ayasofya’nın ibadete açılışı sırasında Atatürk’ü isim vermeden lanetleyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyuruları sürüyor.

AKP hükümetinin Ayasofya’yı camiye çevirmesinin ardından yapılan açılış sırasında kılıçla konuşma yapan ve Atatürk’ü isim vermeden lanetleyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyuruları yapılmaya devam ediliyor.İYİ Parti ve Halkın Kurtuluş Partisi’nin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği de (ADD) Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında “Atatürk’e hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçeleriyle 81 ildeki 350 şube ile suç duyurusunda bulundu. Konuya ilişkin savcılıklara verilen dilekçede “Şüpheli Ali Erbaş İstanbul’u düşman işgalinden kurtaran kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anmak yerine lanet okumak suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Şüpheli, Ayasofya’da cuma namazı kıldırmasını Atatürk’e borçludur” ifadeleri yer aldı.

350 ŞUBEDEN ORTAK SUÇ DUYURUSU 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi de 350 şubenin ortak katılımıyla Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında “Atatürk’e hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu. Samsun Adliye Sarayı önünde toplanan gruba, ADD Samsun İl Başkanı Işık Özkefeli hazırlanan dilekçelerden verdi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,3228
Amerikan Doları
0,8572
Euro
8,7566
İngiliz Sterlini
9,6811
BIST
1114
Altın
7,426
Son Güncelleme: 12.08.2020 17:45