Manşet, Yazarlar

Darbe Sirkinin Kahramanlarını Takdimimdir!

Allah’ın lütfu15 Temmuzun sene-i devriyesinde bulunduğumuz şu vakitlerde, darbe sirki hazırlanırken yapım ve yönetimde emeği geçen fedakar, cefakar, riyakar, sahtekar ve dahi hilekar kahramanlarımızı bir kere daha hatırlayıp hayırla yad etmeden geçemeyeceğim.

O meş’um gecenin öncesi ve sonrasında aziz milletimizi katakulliye getirerek “yüce şahsının mabadı ve dahi embesil oğlu“nu kurtarma adına bütün bir ülkeyi çekinmeden ateşe verip daha sonra da bunu keyifle izleyen tüm sirk hayvanlarımızın bir kısmının ism-i şerifleri ve ifa ettikleri vazife-i aliyeleri aşağıda dercedilmiştir. Cenab-ı Hak’tan temennimiz, umumuna bildiği gibi muamele etmesidir.

Enişte: Yüzlerce elemanı, bir o kadar muhbiri ve dahi etrafta başıboş gezinen Akmallardan müteşekkil binlerce hazır kıta ispiyoncusu olan MİT’i bile atlatıp darbe haberini Süleyman (AS)’ın hüdhüd kuşu misali Reis’e anında uçurup CIA, KGB, FBI ve bilumum 3 harfli dandik istihbarat teşkilatlarını iyot gibi açıkta bırakan kutlu şahsiyet… Yaptığın bu hizmet asla unutulmayacak.

Kamyonlu Şerife Bacı: Her ne kadar kamyon kullanmayı bilmese bile kocasından habersiz kamyonu kaçırıp şehir içi bir tur atayım derken darbecilerin hain tanklarının önüne kamyonuyla kendini siper edip bu hayasızca akını durduran kahraman bacımız… Gerçi gazetelere yansıyan resimleri darbeden bir gün sonra çektirdiği ve hayatında hiç kamyon kullanmadığı sonradan ortaya çıkmış olsa da önemli değil, sonuçta Reis bile kendisini arayıp teşekkür ettiğine göre sıkıntı yok.

Atletli Tank İmha Erleri: Darbeci hainlerin halkın üzerine acımasızca sürdükleri tankları durdurma adına Alman mühendislerin bile aklına gelmeyen bir taktikle canavar tankların egzoslarına atlet tıkamak suretiyle hepsini ıskartaya çıkarıp çocuk oyuncağına dönüştüren asil insanlar… Sayenizde tanklara yapılacak yatırımdan vazgeçilip yerli ve milli İHA’lara yöneldik ki bu tamamen sizin eserinizdir, şükran dolu hislerimizle kucaklıyoruz her birinizi.

Meclis Kahramanı Nihat Zübükzade: Son sistem güdümlü füzeleri, lazerli hedef imha sistemleri ve nokta atış yapabilen eğitimli pilotlara sahip F-16’ların meclisi ve saray duvarını ıskalayarak bombalama girişimlerini, beline taktığı çifte revolveriyle kahramanca engelemeye çalışan aziz bakanımız… Her ne kadar daha sonra kameralara topukları mabadına çarparak arkasından bıraktığı cıvık sarı çizgiyle kapalı otoparka kaçarken yakalanmış olsa da gösterdiği kahramanlık dillere destan olarak tarihe geçmiştir.

Halaycı Generaller: Ev yanarken saçını tarayan gamsız gelin misali darbe yapılırken düğünde gerdan kırıp halaya duran ordumuzun kahraman generalleri… Halay başı Hulusi komutanımızın düğünde yokluğunu hissetirmeme adına, halay başı mendilini sırayla sallayarak saatlerce yorulmak bil

meden durumu çaktırtmayan yüce insanlar, ne kadar teşekkür etsek azdır, sağ olun, var olun…

Reis’i Almaya Giden Özel Tim: Hazırlıksız yakalandıkları darbe girişiminin en önemli vazifesini deruhte eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en seçkin askerleri… Reis’in kaldığı otelin adresini dikkatleri çekmeme adına bir taksiciye sorup öğrenecek kadar iyi yetiştirilmiş, hedefe adam oradan ayrıldıktan tam 4 saat sonra gidebilen dünyanın en hızlı intikal timi… Amerikan Delta birlikleri yanlarında kurşun asker kalır. Sizleri de unutmadık, var olun…

Hande Fırat Bacı: Şerife Bacıdan sonra darbenin en önemli kadın karakteri… Henüz daha zoom denen zımbırtı ortaya çıkmadan Reis’i canlı yayına alıp milyonlarca vatan evladıyla görüntülü buluşturup nerede olduğunu da tüm darbecilere bildiren kadın. Sayesinde halkımız meydanlara dökülüp demokrasiye sahip çıkmış ve darbeciler halkın gücünü görmüşlerdir. Gerçi 250 masum insan kaybı yaşansa da olsun Reis kurtulmuştur ki o da bize yeter.

Milli Muhafız Hakan: Fidan gibi boyu, astsubaylıktan gelme olağanüstü bilgi birikimi, zamanında TİKA’ da edindiği üstün yetenekleri ile milletimizin yetiştirdiği en büyük istihbaratçı olarak 007 James Bond’u bile donunda sallayan, Lawrence’leri mezarında amuda kaldıran bir şahsiyettir… Tek rakibi “Enişte” olmasına rağmen darbe günü vazifesini hakkıyla yapmış, ortalıkta fazla görünmeyip kimseyi bilgilendirmeyerek de kendinden beklenenin hakkını vermiştir. Bir darbeyi haber alamayıp yine de konumunu güçlendiren dünyadaki ilk ve tek istihbarat başkanı olarak da tarihteki yerini almıştır.

Hulusi Akar: Kendi askerleri tarafından darbeye uğrayıp, kendi karargahında esir tutulup üstüne bir de boğazı sıkılarak aşağılanmasına rağmen istifini hiç bozmadan hayatına devam eden komutan… Ardından gösterdiği bu pişkinlik sebebiyle Milli Savunma Bakanı yapılıp alıştığı üniformayı özlemesin diye sivilde sünnet çocukları gibiözel elbiseler giymesine izin verilerek taltif edilen Yeniçeri Ağası.

İşte aziz okurlarımız, o meş’um gecenin binlerce isimsiz kahramanından ancak bir avuç kadarını hayırla yad edip bir kez daha yaptıkları kutsi işleri zihinlerinizde uyandırmak istedik. Elbette unuttuklarımız, sırf gıcıklığına isimlerini listeye almadıklarımız da olmadı değil. Siz oralara takılıp kalmayın, elinizdekilerle mutlu olun, ne demiş şair “Bak böcekler de öyle yapıyor!

Hadi şimdi evde durma, al bayrağını, çık sokaklara! Kutlamalara katıl, böyle tiyatroyu insan hayatında yüzyılda bir seyreder…

yilmazhepcakar@zamanaustralia.com

@YHepcakar

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,3782
Amerikan Doları
0,86622
Euro
8,8817
İngiliz Sterlini
9,8138
BIST
1084
Altın
7,498
Son Güncelleme: 15.08.2020 16:22