Avustralya, Manşet

ARO, Covit 19’un da etkisiyle zorda olan muhtaçlara kurban etini dağıtarak, duasını aldı

ARO Avustralya Eyalet şubeleri ile Amity, Sirius, Wisdom, Fountain  ve Pinnacle Kolejlerinin öğrenci ve velilerinin bağışladığı kurbanlar, Filipinler, Kenya, Uganda ve Zambiya’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Australian Relief Organisation ın (ARO) gönüllülerinin gayret ve çabalarıyla, her yıl Kurban Bayramı nedeniyle, toplanan kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Toplanan kurbanlar, Filipinler, Kenya, Uganda ve Zambia’da dağıtıldı. Avustralya’nın çeşitli eyaletlerinde hizmet veren Amity, Sirius, Wisdom, Fountain  ve Pinnacle Kolejlerinin öğrenci ve velilerinin de büyük oranda destek verdiği yardımlar, yerel ülkelerdeki partner hayır kuruluşlarının ortak çalışmasıyla, zor şartlar altındaki muhtaçlara paylaşıldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan ARO Avustralya Direktörü Gürkan Gürbüz, hayırseverlerin yapmış olduğu bağıştan dolayı teşekkür etti. Etlerin, Asya ve Afrika kıtasında çok büyük ihtiyacı olan ailelere ve yardıma muhtaç kesimlere bizzat kesilerek ulaştırıldığını  belirten Direktör Gürbüz, Covid salgını nedeniyle dağıtımı çok zor şartlar altında yapıldığını, bazı  ülkelerde ise yerel askerler ve belediyelerin de desteğiyle gerçekleştirildiğini belirtti.

COVİT 19 NEDENİYLE DE ZORDAKİ İNSANLARIN İKİ KEZ DUASINI ALMIŞ OLDUK

Gürkan Gürbüz;“ Bilindiği gibi; ARO olarak, 7 yıldan beri, başta Asya ve Afrika ve başka ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtımı yapıyoruz. Bu süre içinde, Avustralya’daki hayırsever dostlarımızın kurbanını, 20 den fazla ülkede dağıtarak, muhtaçları sevindirmeye vesile olmaya çalıştık. Bu yıl ise; Filipinler, Kenya, Uganda ve Zambia’da kurbanlar kesildi ve et paylaşımı yapıldı. Her sene dağıtım yapılan ülkelere gönüllülerimizden bir kaç grup kendi imkânlarıyla vekaleten gidiyorlardı. Salgın dolayısıyla bu sene bu mümkün olmadı. Daha önceki yıllarda da olduğu gibi yerel ülkelerde ortak çalıştığımız yardım kuruluşları var. Bu yardım kuruluşlarımız yerel yönetimlerin de desteğiyle dağıtımı gerçekleştiriyor. Bu yıl da böyle oldu. Ne yazık ki, her yıl şenlik havasında geçen kurban dağıtımları bu sene salgın dolayısıyla koronvirüs etkisiyle yoğun tedbirler altında, küçük gruplar halinde yapıldı. Bu arada salgın dolayısıyla çok zor ekonomik şartlar altındaki insanlara yaptığımız yardımlarla, muhtaç insanların iki kez duasını almış olduk. İhtiyaç sahiplerine verilen etlerle bir nebze de olsa gönlünü kazandık ”dedi. ZAMAN-Avustralya

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6249
Amerikan Doları
0,88086
Euro
9,2104
İngiliz Sterlini
10,1521
BIST
1150
Altın
7,854
Son Güncelleme: 01.10.2020 07:16