Manşet, Politics

Erdoğan da ‘Afedersin Ermeni’ demişti: Cüneyt Özdemir’in ‘Afedersin HDP’ sözlerine tepki

Katıldığı bir programda kendisine yöneltilen yandaşlık sorusuna, ‘Afedersin HDP’ sözleriyle yanıt veren Cüneyt Özdemir, gelen tepkilerin ardından özür diledi.

HaberTürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par’ın sunduğu ‘Açık ve Net’ programında gazeteci Cüneyt Özdemir, “Apolitik olarak değişti mi Cüneyt Özdemir? ‘Eskiden muhaliftin, şimdi yandaşsın, iktidara yaranmaya çalışıyor Cüneyt Özdemir’ bu doğru mu?” sorusuna verdiği yanıt tepki çekti.Eleştirilere Youtube kanalından yaptığı canlı yayında yanıt veren Cüneyt Özdemir, kendisini şu sözlerle savundu:

“Orada onu demek istemedim. ‘Ben HDP’nin gerçekten diğer partilere baktığınızda daha demokratik, parti içi demokrasisi daha çalışan, kadınlara daha fazla kota ayıran, değer veren bir parti olduğunu düşünüyorum. Onun bile yandaşları körü körüne yandaşlık yapıyorlar’ diyorum. O gidiyor benim anlattıklarımı ‘böyle dedi’. Öyle görmek istiyorsan devam et. Ben ne diyebilirim abi. Bakış açını değiştirmek çok zor” açıklamasını yaptı.

ERDOĞAN: AFEDERSİN ERMENİ

2014 yılında dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan katıldığı bir programda “Afedersin Ermeni” ifadelerini kullanmış ve sözleri büyük tepki çekmişti. Erdoğan, “Bırakın Türkiye’de Türk, Türk olduğunu Kürt Kürt olduğunu söylesin. Bunda ne var? Benim için bir ara neler dediler. Benim için Gürcü diyen oldu, afedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu. Dedemden de babamdan da hepsinden öğrendiğim şey ben Türküm olay bu kadar basit” demişti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,672
Amerikan Doları
0,88933
Euro
9,3453
İngiliz Sterlini
10,2308
BIST
1123
Altın
7,963
Son Güncelleme: 29.09.2020 17:32