Avustralya

Victoria Seçim Komisyonu’ndan çağırı: Belediye seçimleri için kayıt yaptırınız

Viktorya Seçim Komisyonu, Ekim ayında eyalet genelinde yapılacak belediye seçimleri için tüm sakinlerin ve vergi mükelleflerinden kayıt yaptırmalarını istedi.

Eyalet genelinde Ekim ayında yapılacak seçimlerde oy kullanabilmek için 28 Ağustos Cuma günü, saat 16.00’ya kadar kayıt yapılması gerekiyor.Koronavirüs (COVID-19) salgınının olağanüstü koşullarında seçimlerin güvenli olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Viktorya Seçim Komisyonu üyesi Warwick Gately, kayıt süresinin 28 Ağustos’da sona ereceğini hatırlatarak “18 yaşına basan ve Victoria eyaletinde bir belediyede yaşayan veya vergi ödeyen herkesin kayıt yaptırmasını ve yerel belediyesinin geleceğinde söz sahibi olmasını istiyoruz” dedi. 2020 Viktorya yerel belediye seçimlerinin eyaletin en büyük tek seçim programı olacağını vurgulayan Warwick Gately 76 belediye genelindeki seçimlere 2.000’in üzerinde adayla 4,5 milyon seçmenin katılması beklendiğini, bunun yanısıra Casey, Whittlesea ve South Gippsland Bölgesi Belediyeleri için Ekim ayındaki genel seçim yapmayacağını hatırlattı.

Eyaletin seçim kütüğünde mevcut adresiyle kayıtlı herkes bu seçimlerde otomatik olarak kayıtlı sayılıyor. Ayrıca ilgili belediyelerde yaşamayan fakat vergi ödeyen ev sahipleri, kiracılar, şirket adayları ve Avustralya vatandaşı olmayan kişiler için de ayrı kayıt kategorileri bulunuyor. Yakın zamanda 18 yaşına basan veya adres değiştiren Avustralya vatandaşları vec.vic.gov.au/enrolment adresinden kayıt yaptırabilecek veya bilgilerini güncelleyebilecekler.

Kayıtla ilgili daha fazla bilgi için 1300 805 478 numaralı telefonu arayabilir veya vec.vic.gov.au adresine gidebilirsiniz. Seçmenler ayrıca kısa mesaj ve e-posta ile önemli seçim uyarılarını almak için ücretsiz VoterAlert (Seçmen Uyarı) hizmetine kaydolabilir.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6151
Amerikan Doları
0,8828
Euro
9,1163
İngiliz Sterlini
9,9462
BIST
1112
Altın
7,698
Son Güncelleme: 19.09.2020 16:15