Amerika

Avrasya Araştırma Başkanı: Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Akşener’i de

HDP’ye yönelik operasyona ilişkin konuşan Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz: “15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu iktidarın kimleri tutuklayacağını tek tek yazmıştım.O listede Enis Berberoğlu da vardı. Şimdi yine söylüyorum Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Akşener’i de tutuklayacaklar.”

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, HDP’ye yönelik “Kobani soruşturması” kapsamında yapılan gözaltılara muhalefet liderlerinin ses çıkarması gerektiğini, aksi halde önüne çıkan herkesi tutuklayabilecek olan bu iktidarın Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i de tutuklayabileceğini söyledi.

KİMLERİ TUTUKLAYACAKLARINI TEK TEK YAZMIŞTIM

Youtube kanalında HDP’ye yönelik operasyona değinen Özkiraz, yapılanın hukuksuzluk olduğunu ve muhalefetin buna itiraz etmesi gerektiğini ifade ederek, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu iktidarın kimleri tutuklayacaklarını tek tek yazmıştım. O listede bugün tutuklu olan da gözaltında olan da, herkes vardı. Enis Berberoğlu da vardı. Şimdi yine söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Meral Akşener’i de tutuklayacaklar. Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız” diye konuştu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9012
Amerikan Doları
0,94589
Euro
9,8155
İngiliz Sterlini
10,8724
BIST
1127
Altın
8,421
Son Güncelleme: 29.10.2020 17:22