Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

Gergerlioğlu, Uşak’ta bayanlara yapılan çıplak işkencenin detaylarını anlattı: Bu kimsenin yanına kalmayacak

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, açıklama yaparak, Uşak’ta çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan otuza yakın kadının çıplak aramaya maruz kaldığını belirtti.

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yayımladığı videoda “Uşaktan korkunç haberler aldık, 30a yakın çoğu üniversite öğrencisi genç hanıma Uşak Emniyetinde çıplak arama yapılmış! Yani üst iç çamaşırlarının içi ve alt çamaşırları dizine kadar indirilerek otur-kalk yapılarak çıplak arama yapılmış! Bunu utanarak anlatıyorlar!” dedi. Soru önergesini yönlendirdiğini belirten Gergerlioğlu, “Bu kimsenin yanına kalmayacak! Biz sonuna kadar bunların üstüne gideceğiz. Uşak Emniyet Müdürlüğü’n soruyorum bu çıplak aramayı hangi cüretle yaptınız? Mahkemede ter atarak hesap vereceksiniz!”

Gergerlioğlu’nun paylaşımı şöyle:

Uşaktan korkunç haberler aldık, 30a yakın çoğu üniversite öğrencisi genç hanıma Uşak Emniyetinde çıplak arama yapılmış! Yani üst iç çamaşırlarının içi ve alt çamaşırları dizine kadar indirilerek otur-kalk yapılarak çıplak arama yapılmış! Bunu utanarak anlatıyorlar!

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4385
Amerikan Doları
0,85469
Euro
8,9962
İngiliz Sterlini
9,8219
BIST
1103
Altın
7,717
Son Güncelleme: 24.09.2020 07:21