Manşet, Zulüm Günlüğü

Prof. Dr.Erdoğan: Cemaat günah keçisi edildi, kimse rejim değişikliğini fark etmiyor

Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, Türkiye’de rejimin günah keçisi ilan edilen cemaat üzerinden değiştirildiğini, çoğu kimsenin bunu fark etmediğine söyledi.

Facebook hesabından paylaşım yapan Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, son 5 yıldır Gülen Cemaati’ne yönelik devlet iddiasını ve toplumun gidişata yönelik suskunluğunu değerlendiren bir analiz kaleme aldı.Günah keçisi ilan edilen Gülen Cemaati üzerinden yapıldığı için çoğu kimsenin rejim değişikliğinin farkında olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Erdoğan’ın paylaştığı analizi şöyle:

“Çoğu kimse neden farkında değil rejimin değişmekte olduğunun?…

“Rejim değişikliği ‘F..Ö’ denen günah keçisi üzerinden gerçekleştiriliyor da ondan.

“Şu veya bu nedenle Gülen Cemaati’ne husumet besleyen, antipati duyan, ondan zarar görmüş veya görmemiş herkes, devlet tokatının mağduru Cemaatçiler veya hatta Cemaatin sempatizanları olduğu sürece bunu dert edinmiyor; dert edinmek ne demek, hatta ‘oh olsun’ diyor.

”DAYAK YİYEN SOLCU DEĞİLSE, HELE CEMAATÇİ İSE, MESELE YOKMUŞ GİBİ”

“Hiç ummadığınız kişiler (ki bunların içinde, 15 Temmuz öncesinde Cemaat sempatizanı olduğunu düşündüren paylaşımlar yapanlar da var) bazı kimselerin ‘F..Ö’cü’ veya ‘F..Ö-bağlantılı’ olduklarına dair resmi iddia ve isnatları devletin onlara zulmetmesi için yeterli görüyor. “Bu arada, ‘FETÖ’cü’ diye gözaltına alınan, tutuklanan veya işten atılan biri veya birileri solcu çıktığında da, geri kalan solcular, genellikle, o kişi veya kişilerin ‘F..Ö’cü’ değil solcu olduklarına tanıklık etmeyi yeterli görüyorlar. Dayak yiyen solcu değilse, hele Cemaatçi ise, mesele yokmuş gibi.

“Bu gidişatı hepimizin değil de sadece Cemaatin dert edinmesi gerekirmiş gibi…”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,456
Amerikan Doları
0,85359
Euro
9,0192
İngiliz Sterlini
9,8634
BIST
1100
Altın
7,738
Son Güncelleme: 24.09.2020 08:51