Manşet, Zulüm Günlüğü

Türkiye’de savunmanın getirildiği nokta: Gözaltındaki avukatlar plastik kelepçeyle adliyede

İki gün önce avukatlara yönelik Ankara merkezli 7 ilde yapılan operasyonlarında gözaltına alınan avukatlardan bazıları plastik kelepçeli olarak adliyeye getirildi.

Ankara merkezli 7 ilde önceki gün, cemaat mensuplarının davalarına bakan avukatlara yönelik yapılan operasyonlarında 48 avukat gözaltına alındı. Avukatlarla birlikte 7 stajyer avukat, 3 ihraç hakim, 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezunu daha gözaltına alındı. Gözaltılara İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 10 baro tepki gösterdi.

KELEPÇELİ GETİRİLDİLER

Gözaltına alınan avukatlardan bazıları bu akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Polis eşliğinde adliyeye getirilen avukatların ellerinin plastik kelepçe ile kelepçelendiği görüldü.

SAVUNANLARI KİM SAVUNACAK

Sosyal medyaya yansıyan fotoğrafa Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tepki gösterdi. Gergerlioğlu paylaşımında: ”Savunmaya kolluk muamelesi!!! Gözaltındaki Avukatlar süre uzatmak için Adliyeye plastik kelepçeyle getirildiler!!! Yürütme, Yargının tüm sacayaklarını boyunduruğa almak mı istiyor? Türkiye’den dünyaya avukat manzaraları!!! Savunanları kim savunacak?” ifadelerini kullandı.BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,449
Amerikan Doları
0,85524
Euro
9,019
İngiliz Sterlini
9,8401
BIST
1103
Altın
7,732
Son Güncelleme: 24.09.2020 08:06