Manşet, Video Haberler

Demirtaş’ın Annesi’nden, zulümlere tepki: Bu ne biçim Müslümanlıktır, vallahi hakkımı helal etmiyorum

140journos, Tutuklu muhalif lider ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı belgeselle anlattı. “Coğrafya kader” isimli belgeselde Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş, “Bu ne biçim kanundur! Bu ne biçim Müslümanlıktır” diyerek Tayyip Erdoğan’a isyan etti.

Dijital medya platformu 140journos, tutuklu muhalif lider Selahattin Demirtaş’ın belgeselini çekti. Belgeselde Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş yaşadıklarını ve duygularını anlattı. Evladının tutukluluğu nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren Demirtaş, “Bu ne biçim kanundur! Bu ne biçim Müslümanlıktır. Vallahi hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Edirne Cezaevine yapılan ziyaret görüntülerinin yanı sıra Selahattin Demirtaş’ın, eşi Başak Demirtaş, kızları Delal ve Dılda Demirtaş ile yaptığı telefon görüşmesi de yer aldı. “Coğrafya kader” isimli belgeselde ayrıca, Başak Demirtaş tarafından çekilen, Selahattin Demirtaş’ın çocuklarıyla bir arada görüldüğü görüntüler de bulunuyor. 34 dakikalık belgeselin son bölümünde ise Selahattin Demirtaş’ın seslendirdiği bir türkü de ilk kez yayımlandı. Belgesel, Demirtaş’ın Twitter hesabından da “Bir gün birlikte izleyebilmek dileğiyle…” ifadeleriyle paylaşıldı.BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8914
Amerikan Doları
0,94145
Euro
9,6521
İngiliz Sterlini
10,6435
BIST
1325
Altın
7,982
Son Güncelleme: 02.12.2020 15:41