Manşet

Eski AYM Üyesi Erdal Tercan cezaevinde Kovid-19’a yakalandı

Cezaevinde bulunan Anayasa Mahkemesi üyesi Erdal Tercan’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Eşini kısa bir süre önce kanser sebebiyle kaybeden Tercan, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından AYM üyeliğine atanmıştı.

Boldmedya’nın haberine göre, 4,5 yıldır cezaevinde bulunan Anayasa Mahkemesi eski üyesi Prof. Dr. Erdal Tercan’a Koronavirüs teşhisi konuldu. Bir aile yakının verdiği bilgiye göre şu anda hastanede bulunan Tercan’ın durumunun iyi olmadığı ve virüsün ciğerlerine indiği öğrenildi.

“BİR HUKUK PROFESÖRÜ HAPİSTE ÇÜRÜYOR”

Tercan’ın avukatı Oktay Erdoğan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sınıf arkadaşım, müvekkilim, yüzlerce talebe yetiştirmiş, Prof. Dr. Erdal Tercan’ın Kovit-19 sebebi ile hastanede olduğunu öğrendim. Daha 6 ay öncede eşi kanserden vefat etmişti. Allahım sen muhafaza et. Yargıtay acilen neden tahliye anlamıyorum.” dedi.Erdoğan, “Göz göre göre bir hukuk profesörü hapislerde çürüyor. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın şahitliğini yaptığı Tercan tedavisi için neden tahliye edilmiyor. Yargıtay ne bekliyor? Hiçbir yasak fiil işlememiş. Anayasa Mahkemesi üyeliğine istemediği halde atanmış. Dosyasında hiçbir suç unsuru yok. Neden tahliye edilmez anlamıyorum.” ifadelerini kullandı.Erdal Tercan, 10 Mart 2020’de eşi Süheyla Tercan’ı kanserden kaybetmiş, son günlerinde eşiyle bir gün görüşmek için yaptığı izin hakkı Yargıtay tarafından kullandırılmamıştı. Uzun yıllardır kanser tedavisi gören Ankara Barosu’na kayıtlı avukat Süheyla Tercan kanseri yenmiş, ancak eşi Erdal Tercan’ın 15 Temmuz’dan sonra tutuklanınca ardından hastalığı yeniden nüksetmişti. HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9067
Amerikan Doları
0,9431
Euro
9,6362
İngiliz Sterlini
10,6781
BIST
1331
Altın
7,948
Son Güncelleme: 05.12.2020 15:10