Gündem, Politika, Video Haberler

Gazeteci Güven, Ümit Özdağ’ın tüm kirli çamaşırlarını, devletin belgeleriyle ortaya koydu

Özdağ, çeşitli haber kanllarında Gazeteci Cevheri’ye iftira varan açıklamalarda bulundu. bunun üzerine Gazeteci Cevheri Güven, bundan yıllar önce Ümit Özdağ’ın,  devlet adına yaptığı ‘gizli görüşmeleri’ islak imzalı belgeyi bir kez daha ortaya koydu.

Özdağ’ın CNN Türk ve Haber Türk kanallarındaki programında kendi ismini vererek, saldırıda bulunduğunu belirten  Cevheri: “Özdağ hakkında 2011 yılında yaptığım bir haberle ilgili bir saldırıydı bu.”dedi.

ÖZDAĞ’IN İPLİĞİNİ ORTAYA KOYAN BELGE

Ümit Özdağ’ın, İYİ Partiyi karıştırmakla ilgili yürüttüğü bir sürecin var olduğunu ve Meral Akşener’e karşı bir hareket başlattığına dikkat çeken Güven:” Bu kendini ve  İYİ Partiyi ilgilendirir. Ama benim ismimi vererek, yıllar önce yapmış olduğum bir habere kadar uzanarak, kendisiyle ilgili operasyonun parçası gibi göstermeye çalışmasından dolayı cevap hakım doğdu. 2011 de yaptığım ve haberde kullandığım belge MİT ve MGK’ya aitti. Geçmişte yalanladığı ama şimdi doğruladığı çok önemli bir belge. Bu son derece önemli.  Özdağ’ın ipliğini ortaya çıkartan o belge şimdi de İYİ Partililerin gündeminde ve Özdağ’ın kızgınlığı bu nedenle. Benim haberde kullandığım belgeyi, 2015 yılında MHP, şimdi de İYİ Parti kullanıyor. Daha önce yalanladığı bu belge doğru. Şimdi Özdağ’a cevap veriyorum ve bütün kirli çamaşırlarını devletin belgeleriyle ortaya döküyorum. Ümit Özdağ’ın bittiği andır.” dedi.

İşte Cevheri Güven’in yaptığı açıklamanın ayrıntıları:

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER