Ailem

Prof. Osman Müftüoğlu, Saray’ın doktoru Saraçoğlu’na: Çakma sağlıkçı, ayıptır, yazıktır!

Türkiye’nin tanınmış oktoru Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Saray’ın doktoru İbrahim Saraçoğlu’na tepki gösterrerek; “O çakma sağlıkçı, şimdi de bize bu büyük salgını ‘Adaçayı-ebegümeci otu çayı” içerek savuşturabileceğimizi söylüyor. Ayıptır, yazıktır” dedi.

Hürriyet başyazarı iç hastalıklar uzmanı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Coronavirus (Covid-19) karşı ‘adaçayı-ebegümeci’ karışımı ile gargara yapılmasını öneren kimyager, akademisyen ve biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na tepki gösterdi. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu için, “O çakma sağlıkçı, şimdi de bize bu büyük salgını ‘Adaçayı-ebegümeci otu çayı” içerek savuşturabileceğimizi söylüyor. Ayıptır, yazıktır! Yapmayın, etmeyin, bilimi bu kadar küçümsemeyin!” ifadesini kullandı. Müftüoğlu’nun, ‘ Geç mi kaldık’ başlığıylayayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Tarihimizin en büyük ve en ciddi sağlık tehditlerinden biriyle karşı karşıyayız. Üstelik tehdit uzadıkça uzuyor, ekonomik ve sosyal boyutlar da kazanıyor. Böyle bir durumda her zaman olduğu gibi, tabirimi hoş görün, “eften püften” çözümler sunan, bu büyük salgına “kelle paça, sarmısak-soğan” ile çözüm arayan sözde sağlıkçılar olabiliyor. Bu sözde sağlıkçılara şimdi de yolu herhangi bir tıp fakültesinin önünden bile geçmeyen “unvanlı” ve “aklı evvel” bir çakma sağlıkçı daha eklendi. O çakma sağlıkçı, şimdi de bize bu büyük salgını “Adaçayı-ebegümeci otu çayı” içerek savuşturabileceğimizi söylüyor. Ayıptır, yazıktır! Yapmayın, etmeyin, bilimi bu kadar küçümsemeyin! Konumuz, sorunumuz pandemi gibi ciddi ve hayati bir problemdir. Gelin böyle mühim konularda bari topa bir de siz girmeyin.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8914
Amerikan Doları
0,94145
Euro
9,6521
İngiliz Sterlini
10,6435
BIST
1325
Altın
7,982
Son Güncelleme: 02.12.2020 15:41