Avustralya

Qantas CEO’su Joyce: Yolculardan uçuş öncesi aşı yaptırmalarını isteyeceğiz

Avustralya, koronavirüsle yaptığı mücadelede ülkede vakasını sayısını sıfırlarken, dışarıdan gelebilecek vakıalara karşı sıkı tedbirler almaya devam ediyor. Bu çerçevede Ülke Havayolu Şirketi Qantas, koronavirüs nedeniyle uçuşlarda uluslararası yolcular için, aşı zorunluluğunu getireceği belirtildi.

Qantas Şirketi CEO’su Alan Joyce, Australia’s Nine Network televizyonuna yaptığı açıklamada, şirketin, Kovid-19 salgını nedeniyle uluslararası yolcular için koşullarını değiştirmeyi planladığını söyledi. Joyce, “Yolculardan uçağa binmeden önce aşı yaptırmalarını isteyeceğiz. Ülkeye gelen ve ülkeden ayrılan uluslararası yolcular için bunun bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Qantas’ın 100 yıllık tarihinde en kötü ticari koşullarla karşı karşıya olduğunu dile getiren Alan Joyce, aşı zorunluluğunun diğer havayolu şirketlerindeki meslektaşlarıyla ortak konuları haline geleceği kanaatinde olduğunu da söyledi.Avustralya, Kovid-19 salgınının başında uluslararası sınırlarını kapatmış ve ülkeye dönenleri karantinaya almıştı.

Avustralya’da 27 bin 835 kişi Kovid-19’a yakalandı, virüs nedeniyle 907 kişi hayatını kaybetti.Klinik denemelerin 3’üncü aşamasında insanlar üzerinde test edilen 3 potansiyel aşının, ilk sonuçlara göre bağışıklık tepkisi uyandırmada yüksek oranda başarı sağlaması, Kovid-19 salgınının yaygın bir aşılama programıyla kontrol altına alınabileceğine dair umutları artırmıştı.

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER