Avustralya’da maske takma zorunluluğu getirildi
Avustralya

Avustralya’da maske takma zorunluluğu getirildi

Avustralya’da yeni koronavirüs vakıalarının çıkması nedeniyle iç ve dış hatlardaki uçuşlarda maske takmak da zorunluluğu getirildi.

Açıklama, Federal Başbakan Scott Morrison’un, Ulusal Kabine toplantısının ardından geldi. Yapılan açıklamada, önümüzdeki aydan itibaren, yurtdışından gelişlerin sınırlandırılacağı kaydedildi. Morrison, bugünden itibaren tüm yolcu ve mürettebatın iç ve dış uçuşlarda maske takma zorunda oluğunu kaydetti. Sözkonusu uygulamaya ise 12 ve altındaki çocukların muaf tutulduğu belirtildi. Öte yandan yabancı havayollarına ait mürettebatın ise Avustralya’da kaldığı süre, her hafta COVID-19 testi yaptırmak zorunluluğuna sahip olacağı, ayrıca hareket alanlılarına sınırlama getirileceği kaydedildi.

Bu arada Queensland Eyaletinde mutasyonlu vakanın çıkması üzerine, diğer eyalet hükümetlerini harekete geçirdi. Mutasyonlu virüsüün son derece endişe verici olduğuna dikkat çeken yetkililer; “Bu sadece Brisbane için değil, ülkenin tamamı için tehlikeli bir durum” diye ifade ettiler.

 

 

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER