Manşet, Zulüm Günlüğü

Kayıp babanın kızı: Babam nerede diye soruyorum lütfen sesimi duyun ve duyurun

Kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, dosyaya 13 gündür savcı atanmadığı için delillerin akıbeti konusunda endişeli olduğunu belirterek sosyal medyada kampanya başlattı.

Hizmet Hareketi Cimeetiyle ilişkili olduğu gerekçesiyle Başbakanlıktaki hukuk müşavirliği görevine son verilen KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit, 20 Aralık 2020’den bu yana kayıp.Babasının kaçırıldığına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşan tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi Nursena Küçüközyiğit, uzun süre bu delilerle birlikte dilekçesini işleme koyacak devlet makamı aradı. Önce Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Kayıp Bürosu’na yapmak istediği başvuru kabul edilmedi. Aynı gün Emniyet, Karakol ve Savcılık arasında gidip gelen Nursena Küçüközyiğit, babasının kayıp olduğu ve kaçırılmış olabileceğine ilişkin başvurusunu alacak devlet görevlisi bulamadı.

KAMPANYA BAŞLATTI

Dilekçesini sonunda işleme koyduran Nursena Küçüközyiğit, bu sefer de kaçırılma olayından bu yana 13 günün geçmesine rağmen hala dosyaya savcı atanmamasından dolayı endişeli.Sesini duyurmak isteyen Nursena Küçüközyiğit sosyal medyadan kampanya başlattı. Görüntülü bir paylaşım yapan genç kız, son iki hafta içerisinde yaşadıklarını anlatarak yardım istedi.Daha fazla gün saymak istemediğini belirten Nursena Küçüközyiğit, dosyaya savcı atanmadığı için delillerin karartılabileceği endişesi taşıdığını söyledi.‘HüseyinGalipi Bulun’ etiketiyle yaptığı görüntülü paylaşımda “Ben babam nerede diye soruyorum” diyen Nursena Küçüközyiğit: “Babam bulunsun istiyorum lütfen sesimi duyun, duyurun” ifadelerini kullandı.

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER