Manşet

‘Malum zat ile Saray’ kavgası kızışıyor: Dört yıl neden sustunuz o zaman

AKPli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kurmaları beklenen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelik sözlerinin ardından sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu’ya Şehir Üniversitesi üzerinden yüklenirken eski başbakan Davutoğlu’nun, “mal varlıkları araştırılsın” çağrısına destek açıklamaları gelmeye başladı.Davutoğlu’ya ilk destek yakın bir zaman önce AKP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir’dan geldi.Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Şehir Üniversitesi’ne daha fazla destek vereceğini vurgulayan Yeneroğlu, “dört yıl neden sessiz kaldınız” göndermesi yaptı.

Saadet Partili Cihangir İslam da, “Sayın Ahmet Davutoğlu’nun mal varlığı araştırma teklifini son derece yerinde buluyor ve destekliyorum. Eski / yeni başbakan ve bakanlar bu teklifi desteklemeli ve AK Parti grubunu bu teklife olumlu oy vermeye yönlendirmelidir” çağrısı yaptı.

“İddia edilen sözde usulsüzlük olayıyla ilgili dört yıl bir şey denilmeyecek ve gün gelecek, kendi başbakanımız ve en parlak bakanlarımız dolandırıcılıkla suçlanacak! Tam bir talihsizlik” diyen Yeneroğlu, “İzahı siyasetse, olmaz olsun böyle siyaset. Şehir Üniversitesine desteğim dünden daha fazla.Bu olay bile başlı başına gelinen trajediyi ortaya koymakta. Tam da şimdi Şehir Üniversitesi gibi tek amacı düşünen,sorgulayan,otoriteye eleştirel yaklaşan gençler yetiştirmek olan eğitim kurumlarına Türkiye olarak dünden çok daha fazla ihtiyacımız var. Üniform toplum kâbustur” diye konuştu.

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,2498
Amerikan Doları
0,84139
Euro
8,6261
İngiliz Sterlini
9,5935
BIST
1110
Altın
7,351
Son Güncelleme: 11.08.2020 19:24