Manşet, Zulüm Günlüğü

AKP faşizmi: Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya darp edilerek gözaltına alındı

Melek Çetinkaya’nın adalet yürüyüşü 1. gününde darp ve gözaltılarla sona erdi. Milletvekili Gergerlioğlu da yaşanan arbede sırasında darp edildi.

Melek Çetinkaya’nın adalet yürüyüşü 1. gününde darp ve gözaltılarla sona erdi. Milletvekili Gergerlioğlu da yaşanan arbede sırasında darp edildi. Harbiyeli Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi ve babası ise, 12 gün sürecek yürüyüşe devam edeceklerini açıkladı.

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’nın bugün Ankara Güvenpark’ta saat 13.00’te başlatacağını duyurduğu adalet yürüyüşü ilk gününde sert polis müdahalesiyle sona erdi. Çetinkaya ve onu desteklemeye gelen bir grup aktivist metrodan iner inmez gözaltına alındı.Adalet yürüyüşünü desteklemeye gelen HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yaşanan arbede sırasında darp edildi, montu yırtıldı, danışmanın görüntü alması engelledi. Polis Çetinkaya ve destekçilerini gözaltına aldıktan sonra  Güvenpark’a yaklaşan herkes gözaltına almaya devam etti.

DARP EDİLDİM, PALTOM BOYDAN BOYA YIRTILDI

Yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyuran Gergerlioğlu, “Bu müdahale sırasında ben de darp edildim! Görüyorsunuz paltomun halini boydan boya yırtıldı! Ben içişleri bakanına sesleniyorum zulümle eline hiçbir şey geçmez! Bu insanların yasal hakkını gasp edemezsin! Burada gördüğünüz sadece bir demokratik eylemin engellenmesi değil zorbalıktır. Gözü yaşlı annelerin bir yürüyüşüne izin vermeyecek kadar gözler dönmüş durumda!” dedi.

Öte yandan gözaltında bulunan Melek Çetinkaya, eşi ve arkadaşları da bir video yayınlayarak son durumları hakkında bilgi verdi. İlk kez konuşan Taha Furkan Çetinkaya’nın babası, “Adalet arayışımız devam edecek. İnşallah adalet tecelli eder, yerini bulur.” dedi. Melek Çetinkaya ise, “Arkadaşlar adalet yürüyüşünü bırakmayacağız. Gözaltına alındık diye adalet yürüyüşünü yapmayacağımızı düşünmeyin. Yarın olmammız gereken yerde, Batıkent Metrosunda saat 13.00’te olacağız. Kelepç hiç takmamışlardı. O şeref bileziklerini taktım çok şükür. Bugün taktılar bana. Onlardan korkan onlar gibi olsun. Bir diplomasız binlerce diplomalıyı kapı önüne koydu. Bir gün gelecek o diplomalalılar, yapıln bu adaletsizliği, haksızlıkları fitil fitil burnunuzdan getirecek.” ifadelerini kullandı.BOLD-

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8262
Amerikan Doları
0,93414
Euro
9,6514
İngiliz Sterlini
10,6344
BIST
1144
Altın
8,178
Son Güncelleme: 27.10.2020 08:25