Dış Haberler, Manşet

Ala Dağ’ın eteğinde uluyan MHP’li Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildi

Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP’den ihraç edildi.

MHP’den yapılan açıklamada, “21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c),(e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir” denildi.

ENGİNYURT: İHRAÇ EDENLER! BİR GÜN SIRA SİZE DE GELİR

İhraç kararının ardından sosyal medyadan açıklama yapan Enginyurt, ‘‘MHP’den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve Ordulular için, hep doğruları konuşan olacağım.’’ İfadelerini kullandı.

ALA DAĞ’LARIN ETEĞİNDE KURT GİBİ  ULUMUŞUTU

Bundan bir süre önce  Cemal Enginyurt,Kırgızistan’a giderek; “En büyük ahdimi gerçekleştiriyorum” diyerek, gittiği Aala Dağı7ının eteklerinde kurt gibi ulumuştu.Enginyurt ulumadan önce, “Türk milliyetçisi olarak, bir Türkçü olarak, Tanrı Dağı’ndan bozkurt ulumasını bütün dünyaya duyurmak, benim için en büyük ahdi. Ahdimi gerçekleştiriyorum” diyerek iki kez bozkurt gibi ulumuştu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,3247
Amerikan Doları
0,85736
Euro
8,7545
İngiliz Sterlini
9,6848
BIST
1114
Altın
7,425
Son Güncelleme: 12.08.2020 17:00