Amerika

Havuz Yazarı: Başörtüler çıkarılıyor, İHL’lerde deizm dalgası  hızlı yayılıyor

Bir süre önce, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a İstanbul Sözleşmesi’ni iptal etmesi çağrısında bulunan ve bunu yapmaması halinde AKP’nin iktidarı kaybedeceğini iddia eden AKP’li Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, son olarak kadınların başörtüsünü çıkarmasından ve imam hatip liseli gençlerin Deizm’e yönelmesinden şikayet etti..

Kaplan, 3 Ağustos tarihli, “Erdoğan İstanbul sözleşmesini çöpe atmalı” başlıklı yazısında, “Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe atmalı, bizim insanı yücelten asil medeniyet değerlerimize dayalı, dünyaya da model olabilecek kadına cinayeti, şiddeti önleyecek örnek bir yasa yapılması talimatı vermeli! Eğer İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa, sonunu hazırlamış olur iktidar! Benden hatırlatması” ifadelerini kullanmış ve mahallesi tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

Kaplan 9 Ağustos tarihli son yazısında ise, kadınların kendi iradeleriyle başörtülerini çıkarmasına tepki gösteren Kaplan, “Bir yandan eğitim sistemimiz zihnen sömürgeleştiriyor çocuklarımızı, öte yandansa İHL’lerde deizm dalgası sanıldığından da hızlı yayılıyor! Çok tehlikeli bir süreç bu. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi nurtopu gibi ürpertici yeni bir sorunumuz daha oldu: Başörtüsü açma trendi! Modaya dönüştü adeta bu. O yüzden trend diyorum” ifadelerini kullandı.

Başörtüsü mücadelesini kazandıklarını ancak tesettürü kaybettiklerini savunan Kaplan, bir üniversite öğrencisinden başörtüsünü çıkaran kadınlarla ilgili aldığı mesaj karşısında ‘ağladığı’nı da yazdı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6674
Amerikan Doları
0,88815
Euro
9,3401
İngiliz Sterlini
10,2408
BIST
1123
Altın
7,971
Son Güncelleme: 29.09.2020 16:01