Amerika

Protesto şoku: Makam aracına boya atılan Başbakan Morrison, polis aracıyla uzaklaştırıldı

Seçim çalışmaları için Queensland eyaletinde bulunan Avustralya Başbakanı Scott Morrison’un, makam aracı boya döküldü.

Bir üniversite ziyareti sırasında makam aracına boya dökülün Avustralya Federal Başbakanı Scott Morrison, polis aracıyla olay yerinde uzaklaştırıldı. Mülteci hakları aktivistleri,  Morrison’ın aracını ve ziyaret ettiği Üniversitenin kapılarına kırmızı boya ile zarar verdi. Morrison, seçim çalışmaları için Brisbane’deki Queensland Üniversitesini ziyaret ettiği sırada olay yaşandı. 50 kadar mülteci hakları savunucusu tarafından proteste edilen Scott Morrison, göstericiler tarafından yuhalandı, polis aracına kadar takip edilerek, taciz edildi. Olası bir saldırı ihtimaline binana Başbakan Morrison,  bir polis aracıyla olay yerinden hızla uzaklaştırıldı.

BEYAZ RENKLİ MAKAM ARACI, KIRMIZIYA BOYANDI

Beyaz renkli BMW makam aracına  kırmızı boya atan protestocular, Üniversite binasına ise zorla girerek, mülteci politikaları nedeniyle Liberal Partili Ülke başbakanını protesto etti.Protestocular; “8 yıl çok uzun, mültecileri serbest bırakın.” slogan attı. Eylemciler, “ScoMo’yu hapse atın, onu denize atın. Mülteciler serbest kalana kadar durmayacağız” diyerek, sloganlar atmaya devam etti. Protestocular ayrıca “Mültecileri serbest bırakın. Sınırsız gözaltı işkencedir. Buraya tekneyle geldiğim için özür dilerim, güvenli bir yer aradığım için özür dilerim.” şeklinde çeşitli pankartlar açıldı.

COVİT 19 AŞI DENEMESİYLE İLGİLİ İNCELEMELERDE BULUNMUŞTU

Öte yandan koruma ekibi, Başbakan Morrison’u arka kapıdan çıkaran,  eylemcilere her hangi  bir şiddet uygulamadan, eylemcilerin sloganları arasındaki polis aracına bildirilirken, Queensland Üniversitesi’nin COVID-19 aşı denemesini incelemek üzere binada bulunduğu belirtildi.Bu arada protestoyu ise: 120 mültecinin tutulduğu Kangaroo Point’teki bir otelin dışında kampanya yapan Refugee Solidarity Meanjin adlı grup tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi.ZAMAN-Avustralya

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,5755
Amerikan Doları
0,89822
Euro
9,3047
İngiliz Sterlini
10,3169
BIST
1212
Altın
7,853
Son Güncelleme: 22.10.2020 05:46