Ekonomi, Gündem

Damat ülkeyi batırdı ve istifa etti: Allah sonumuzu hayretsin!

Hazine ve Maliye Bakanı Bert Albayrak, resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu. Albayrak, istifa gerekçesine sağlık sorunlarını gösterdi. 

 

Bundan sonraki süreçte zamanını anne babası, eşi ve çocuklarını ayıracağını anlatan Albayrak, açıklamasını sonunda. “Allah sonumuzu hayretsin.” ifadelerini kullandı.

İSTİFA GEREKÇESİ NACİ AĞBAL MI?

Berat Albayrak’ın ani istifasının sebebi merak konusu oldu. Merkez Bankası Başkanlığına Naci Ağbal’ın getirilmesinin Albayrak’ın bilgisi dışında olmasının istifanın en önemli sebebi olduğu iddia ediliyor. Bir başka iddia ise istifanın bizzat kayınpederi Erdoğan’ın talimatıyla gelmiş olması.

HESABI ASKIYA ALDI

Albayrak’ın istifa ettikten sonra Twitter hesabını askıya aldığı görüldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Albayrak’ın hesaplarının siber saldırıya uğramış olabileceği yorumunda bulundu.Berat Albayrak’ın istifanın ardından hesabını askıya alması da dikkat çekti. Yine iddiaya göre gazetelerin ekonomi servislerine ‘İstifa haberini duyurmakta acele etmeyin’ talimatı gittiği öğrenildi. İstifa haberinin ardından AA başta olmak üzerer Sabah, Yenişafa gibi gazetelerde haberin uzun süre çıkmaması dikkat çekti.

İSTİFA DOĞRULANDI

BBC Türkçe’ye konuşan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi, Albayrak’ın istifasının doğru olduğunu açıkladı. Aynı yetkili, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya, henüz belli olmadığı cevabını verdi. Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Temmuz 2018 tarihinde getirilmişti.

Albayrak’ın açıklaması şöyle;

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9067
Amerikan Doları
0,9431
Euro
9,6362
İngiliz Sterlini
10,6781
BIST
1331
Altın
7,948
Son Güncelleme: 05.12.2020 13:54